کد خبر 554260

رییس سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛

تولید ۱۷میلیون واحد سرم تا شهریور

رییس سازمان غذا و دارو از تامین و توزیع داروی رمدسیویر در ۱۹۸۷ داروخانه سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمدرضا شانه‌ساز، با عنوان این مطلب که ایران با ۸ تولید کننده داروی «رمدسیویر» سومین تولید کننده این دارو در سطح جهان است، علت کمبود رمدسیویر در کشور را افزایش ابتلاء به ویروس کرونا در پیک پنجم و مصرف ناگهانی آن اعلام کرد و افزود: با محدودیتی که وجود داشت تاکنون این دارو فقط در بیمارستان‌ها توزیع می‌شد.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: قدیمی بودن یکی از شرکت‌های سرم سازی در کشور موجب تعطیلی آن شد و ۴ شرکت تولیدی دیگر متعهد به تأمین سرم مورد نیاز کشور شدند.

وی با بیان اینکه از ترکیه حدود ۲ میلیون واحد سرم وارد شده است، افزود: تا نیمه اول شهریور میزان تولید سرم در کشور از ۱۲ میلیون به ۱۷ میلیون واحد افزایش می‌یابد.

شانه ساز با بیان اینکه برای مصرف سه ماه داروی رمدسیویر در کشور وجود دارد، گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۸۷ داروخانه در کشور و ۴۹۰ داروخانه در استان تهران داروی رمدسیویر را توزیع می‌کنند.

رییس سازمان غذا و دارو، توزیع داروهای ضد کرونا را در حدود ۲ هزار داروخانه کشور اعلام کرد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان غذا و دارو به آدرس FDA.GOV.IR، نزدیک‌ترین داروخانه توزیع کننده به محل سکونت خود را تعیین و به آن مراجعه کنند.

شانه‌ساز گفت: متقاضیان از اصالت دارو باید مطلع شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر