کد خبر 553384

مدت زمان برگزاری مراسم عزاداری در هیات‌ های تهران اعلام شد

معاون استاندار تهران گفت: مسئولان تکایا و هیئت‌ها باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم نظارت داشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، با اشاره به شرایط شکننده و همه گیری شیوع ویروس کرونا و همزمانی آن با ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی درمراسم‌های عزاداری محرم الزامی است و هیات‌های مذهبی موظف به اجرای این دستورالعمل‌ها هستند.

فرماندار تهران خطاب به مسئولان برگزاری مراسم‌های عزاداری در تهران گفت: مسئولان امر باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تعداد شرکت‌کنندگان و زمان برگزاری مراسم به مدت ۲ ساعت توجه داشته باشند و مراسم صرفا در مکان‌های روباز و دارای مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

وی افزود: ضمن تشکر از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی رعایت کامل پروتکل‌ها به عزاداری سرور و سالار شهیدان می‌پردازند، تاکید کرد: از همه هیات ها، مساجد و برگزار کنندگان مراسم‌ها واقعا عاجزانه تقاضا می‌کنیم که مسائل مربوط به پروتکل‌های بهداشتی و ابلاغیه‌های مصوب قرارگاه و ستاد ملی را حتما مراعات کنند.

فرهادی با بیان اینکه برخی از مجالس در داخل خانه‌ها برگزار می‌شود. خواهش ما این است که با مراعات این موضوعات انجام شود، گفت: شرایط کنونی کشور به لحاظ روند شیوع بیماری خطیر و حساس است؛ لذا هرکاری را که انجام میدهیم اگر هماهنگی و همدلی مردم نباشد امکان موفقیت در آن نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر