کد خبر 552827

بررسی قیمت کتاب کمک درسی در ۵ سال گذشته!

با بررسی های انجام شده در سال های اخیر می توان نتیجه گرفت قیمت کتاب کمک درسی از سال ۱۳۹۸ افزایش چشمگیری داشته است و دلیل این افزایش قیمت را می توان نوسانات بازار کاغذ دانست. اما با توجه به این نوسانات بیشترین میزان تجدید چاپ در سال های اخیر مربوط به کتاب های کمک درسی می باشد که از سال ۹۷ این روند تکرار شده است. شاید برای شما هم سوال است که دلیل این نوسانات و افزایش دو یا سه برابری در قیمت کتاب کمک درسی در ۵ سال اخیر چیست؟

چرا قیمت کتاب کمک درسی در سال های اخیر افزایش یافته است؟

این روزها شاید خرید کتاب کمک درسی به نظر گران باشد اما چرا کتاب کمک درسی و آموزشی، گران است؟ بدون شک کاغذ یکی از مهمترین مواردی است که جامعه بشری اختراع کرده است زیرا به پیشرفتهای بعدی تکنولوژی کمک قابل توجهی می کند. در فرآیند تولید کاغذ ، درختان مهمترین ماده اولیه هستند. تخمین زده می شود که 24 درخت برای تولید 1 تن کاغذ استفاده می شود. برای درک بهتر گران بودن کتاب های کم درسی بهتر است از ابتدا به داستان تولید کاغذ و کتاب نگاه کنیم همان طور که می دانید کاغذ قسمت مهمی در زندگی روزمره ماست. ما از آن برای برقراری ارتباط ، تولید کتاب کمک درسی و آموزشی استفاده می کنیم.

ما هر ساله بیش از 150 میلیون درخت را در مزارع خود می کاریم قبل از اینکه به کارخانه منتقل شوند تا به کاغذ تبدیل شوند. ساخت کاغذ فرآیندهای مختلفی را طی می کند. شواهد تاریخی نشان می دهد که چینی ها اولین جامعه ای بودند که روشی را برای ساخت کاغذ ابداع کردند. باستان شناسان اظهار داشتند که قدیمی ترین کاغذهای جمع آوری شده مربوط به چین مربوط به قرن 2 قبل از میلاد بوده است. گرچه روند ساخت کاغذ ریشه در چینی ها دارد ، اما توسط جوامع اسلامی که با استفاده از ماشین آلات به تولید مقادیر زیادی کاغذ روبرو شدند ، اصلاح شد. امروزه چین و ایالات متحده بزرگترین تولیدکنندگان کاغذ در جهان هستند.

روند تولید کاغذ از آنجا که به آلودگی کمک می کند ، مورد انتقاد گسترده محیط بانان قرار گرفته است. کاغذ سازی بر روی محیط تأثیر می گذارد زیرا درختان را از بین می برد. طبق داده های ارزیابی جهانی منابع جنگل ، روزانه تقریباً 80،000 تا 160،000 درخت در سراسر جهان قطع می شوند که درصد قابل توجهی در صنعت کاغذ سازی استفاده می شود. تأثیر عمده جنگل زدایی مداوم تغییر در الگوهای آب و هوایی جهانی است. صنعت تولید کاغذ به غیر از جنگل زدایی ، به آلودگی هوا نیز کمک می کند. داده ها نشان می دهد که تولید 1 تن کاغذ نزدیک به 20000 گالن آب را آلوده می کند.

شاید الان بهتر بتوان قیمت بالای کتاب کمک درسی را دریافت با توجه به سختی هایی که برای تولید کاغذ طی می شود همین طور آسیب هایی که به محیط زیست وارد می شود شاید بیشتر از قبل قدر کاغذ و کتاب ها را بدانیم! البته که بخش اصلی بالا بودن قیمت ها حجم کاغذ استفاده شده در کتاب کمک درسی است اما محتویات آموزشی و مطالب گردآوری شده توسط طراحان کتاب هم شامل هزینه هایی است که باید پرداخت گردد و این هزینه ها برای هر انتشارات متفاوت خواهد بود.

وقتی زمان خرید کتاب های کمک درسی فرا رسیده است ، برای قیمت ارزان ، انتخاب عالی و راحتی آنلاین ، زودر را انتخاب کنید. شاید این روزها یافتن یک وب سایت که به صورت تخصصی فقط برای خرید کتاب کمک درسی از هر انتشاراتی که شما می خواهید از آن کتاب بخرید نداشته باشیم اما این مژده را به شما دانش آموزان و دانشجویان می دهیم که با جستجوی زودر می توانید از این وب سایت بهره مند شوید و از مزایای دیگر آن هم استفاده کنید. یکی از مهم ترین اهداف زودر ارسال سریع و به موقع محصولات به دست شماست اگر زمان کافی برای خرید کتاب کمک درسی ندارید حتما به زودر مراجعه نمایید.

شاید بهتره قبل از خرید اینترنتی ابتدا به بررسی فاکتورهایی که برایتان حائز اهمیت است بپردازید به هنگام خرید کتاب کمک درسی بدون داشتن اطلاعات کافی قبل از خرید با مراجعه به سایت های مختلف ابتدا تلاش می کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر