کد خبر 552099

یک مقام مسئول تشریح کرد؛

جزییات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی الهیار ترکمن معان برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره آخرین جزییات از استخدام در این وزارتخانه اظهار کرد: مجور برای جذب 25 هزار دانشجومعلم در دوره چهارساله و 25 هزار نفر از طریق ماده 28 صادر شده است.

وی با بیان اینکه اطلاعات استخدامی را به سازمان سنجش ارائه داده‌ایم، گفت: کمتر از 10 هزار سهیمه استفاده نشده از سال قبل نیز داریم که به این آمار اضافه می‌شود.

الهیار ترکمن درباره نیروهایی که در آستانه بازنشستگی هستند نیز بیان کرد: تعداد افرادی که اسفند ماه به بازنشستگی می‌رسند، زیاد هستند اما با استفاده از ظرفیت‌های ماده 103 قانون خدمات کشوری می‌توانیم خدمتشان را استمرار دهیم و هم با توجه به شرایط رتبه بندی خیلی ها خودشان درخواست بازنشستگی نداده‌اند.

وی اضافه کرد: توصیه ما نیز این است که امسال و سال بعد، اگر فردی امکانش را دارد، درخواست بازنشستگی ندهد زیرا رتبه‌بندی به هرشکل تصویب و اجرا می‌شود و اثرات خوبی دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: تعداد آن دسته که از فرهنگیان که حکم بازنشستگی‌شان تا آخر تابستان و اول مهر صادر می‌شود، حدود 22 هزار نفر است.

وی با اشاره به کمبود نیرو در آموزش و پرورش گفت: 197 هزار کمبود نیرو داریم که درباره این تعداد با سازمان اداری استخدامی تفاهم کردیم اما 60 هزار مجور جذب داریم.

الهیار ترکمن افزود: روند جذب و ساماندهی نیروی انسانی ما طبق روال سال گذشته است و همچنین تعدادی از دانشجومعلمان هم امسال فارغ التحصیل شده و وارد مدارس می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • خردمند
    ۰ ۰

    با سلام خدمت همه بزرگواران بنده در آزمون یک مرداد نمره قبولی کسب نکردم بنابراین ازهمه دوستان عزیزم تقاضا دارم حتما به فکر ما هم باشید من و همه بزرگواران به سهم خودم تلاش کردیم پس انصاف نیس کلا کنار بزارن همه اکثرمتاهل هستن و صاحب فرزند و