کد خبر 547851
پرسش از یک مقام مسئول؛

اجرای خرید سربازی دوباره تکرار می‌ شود؟

درپی انتشار خبری به نقل از یکی از مدیران ارشد تامین اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مرجع انتشار اخبار حوزه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستادکل نیروهای مسلح است، اعلام کرد: هیچ طرحی برای خرید سربازی یا حتی جریمه ریالی مشمولان غایب در دستور کار نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  در روزهای اخیر خبری پیرامون خرید سربازی به نقل از یکی از مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی منتشر شد که در آن شرایط خرید خدمت سربازی و حتی مبلغ مربوط به آن نیز اعلام شده بود. موضوعی که انتشار آن از سوی یک مسئول غیرمرتبط با حوزه سربازی عجیب به نظر می‌رسد.

با این وجود این خبر در بسیاری از رسانه ها از جمله صداوسیما نیز با عنوان خبرخوش برای سربازان مورد بازنشر قرار گرفته و این شائبه را برای مشمولان سربازی ایجاد کرد که احتمال اجرای طرح خرید خدمت سربازی وجود دارد. موضوعی که محل پرسش شماری از مخاطبان ایسنا نیز قرار گرفت و به نظر می‌رسد که اشتباه در نحوه بیان یا تنظیم خبر منجر شده تا شیوه احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان "سابقه بیمه" تحت عنوان "خرید خدمت سربازی" اعلام شود.

انتشار این خبر سبب شد تا دوباره خرید خدمت سربازی را از امیر غلامرضا رحیمی‌پور، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح پرس و جو کنیم.

او درباره خبر منتشر شده گفت: طبق قانونی که از مدت‌ها قبل هم وجود دارد، طول مدت خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه و جزو سنوات بیمه بازنشستگی افراد محسوب می‌شود و از این رو افراد متقاضی باید با پرداخت کسورات و حق بیمه این دوسال به شرکت بیمه که به قیمت روز انجام می‌شود، این دو سال را جزو سابقه خود لحاظ کنند.

وی ادامه داد: این موضوع مربوط به شرکت های بیمه است و هیچ ارتباطی با موضوع خرید خدمت سربازی که متاسفانه در برخی از خبرها نیز منتشر شده بود، ندارد. در این مورد همانطور که بارها نیز اعلام شده، ستادکل نیروهای مسلح مخالف خرید خدمت سربازی و همچنین طرح جریمه ریالی سربازی است و چنین طرح‌هایی دیگر اجرا نخواهد شد.

رحیمی‌پور هرنوع خرید خدمت سربازی را خلاف عدالت دانست و گفت: اجرای چنین طرح‌هایی آثار و تبعات منفی زیادی در جامعه دارد و از این رو ستادکل نیروهای مسلح تصمیمی برای اجرای آن ندارد.

 رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مرجع رسمی انتشار اخبار در حوزه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستادکل نیروهای مسلح است، گفت: توصیه ما به مشمولان و خانواده‌هایشان این است که به اخبار منتشر شده از منابع غیرموثق یا هرآنچه که تحت عنوان طرح، پیشنهاد و نظرشخصی افراد منتشر شده و فاقد ضمانت اجرا و وجاهت قانونی است توجه نکرده و به امید اجرای آن وارد غیبت از سربازی نشوند.

ارسال نظر

 • سنا
  ۸ ۰

  بنظرم باید خود ستاد افرادی که مشغول به خدمت هستند حتما بیمه رو در حین خدمت لحاض کنند وگرنه این سوءاستفاده از افراد جامعه هست چطور وقتی شرکت یا نهادی شخصی رو بیمه نکنه به اون نهاد تذکر داده میشود اما به خود دولت که میرسد همه چی رو میندازه پشت گوش

 • ف
  ۱۲ ۱

  شماروبخدافکر8ساله هاباشیدنجاتمون بدین 2 تابچه داریم بدبخت شدیم مستاجر بی پولی عفو کنین شماروبه خداببخشین مارو

 • مادر
  ۲۶ ۱

  آقای رحیمی پور بگوید ضرر و زیان خرید سربازی چیست؟آیا مشکلات روحی و روانی جوانان کشور ، بالا رفتن سن ازدواج،عدم تشکیل خانواده و صاحب فرزند شدن و خلاصه داشتن یک زندگی بدون اضطراب که حق هر کسی است ضررش بیشتر است یا از دست دادن نیروی کار مجانی برای شماها.

 • لیلا
  ۹ ۲

  باسلام واحترام، خواهشمند است درخصوص مشمولان غايب 8سال تصمیمات جدی بگیرید، به عنوان پیشنهاد

  برای دریافت جریمه غیبت سربازی 97 تا 99، چه کسانی که پرونده تشکیل دادند چه ندادند فراخوان بدین ومتولدین سالهایی که شامل اون سالها بودند وخانواده هاشون رو که به دلایل مشکلات زندگی تکلیفشون رومشخص کنید باتشکر

 • محمد
  ۱۱ ۰

  فکر این کردین کسی که زن بچه داره مستأجر چطوری بره خدمت سربازی حقوق سرباز چقدر کفاف پوشک بچه رو نمیکنه تاوه برسه خرج 3تا بچه رو بده

 • تقی
  ۲ ۰

  خدمت سربازی باید بعد بازنشیتگی خرید شود نهدرایام کار

 • مادر
  ۵ ۱

  باسلام.وقتی دوست ندا رن به سر بازی بیایند و با فشار خانواده مجبور به رفتن سربازی بشن فرار می کنن و همیشه استرس دارن که گیر بیفتن این جه عدالتی هست موقعی که تصمیم می گیرید همیشکی باشه که شامل همه بشه

 • طیبه
  ۶ ۲

  سربازی یعنی فاصله افتادن بین مادر و فرزند مخصوصا من که فقط یک پسر و یک فرزند دارم بردارید سربازی رو یعنی چی

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خرید خدمت بازهم اجرا بشه کسی نمیخره کسی پول نداره ک بخره ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تاریخ خرید می هست

 • قسیم
  ۲ ۰

  سلام من دوسال غیبت دارم.به خدا خواهری معلول تحت پوشش بهزیستی دارم.باپدرم که سنش ۶۰سال است زندگی میکنم.دوماه در
  پادگان حمیدانشایی تهران به آموزشی رفتم بعدش به خاطر مشکلات خواهرمعلولم،وپدرپیرم نتوانستم به خدمت سربازی ادامه دهم.الان هم چوپانی میکنم،.وهیچ شغل به غیرازچوپانی بلد نیستم.میخام خرید خدمت بیاد.وقسطی خدمت سربازی را بخرم.

 • محمد
  ۱ ۰

  سلام علیکم من سه بچه دارم ومریصم نمتوانم سربازی میرم اجاره هستم

 • عباسعلی فتحی کشاور
  ۱ ۰

  سلام 'قانون خدمت سربازی در ایران از لی انصاف و عدم توانایی درک مسئولان از وضعیت جوانان جامعه است بیش از پنجاه درصد از سربازان غیر مفید در نیروی مقاومت سپاه و واحد های تابعه بصورت غیر مفید سپری میکنند از طرف دیگر طلبه ها خدمت سربازی ندارند یک بی عدالتی در جامعه است سرباز حرفه ای بهترین راه میباشد

 • Elaheh
  ۱ ۰

  من نامزدم باید هنوز تا سال بعد بره سربازی تا سال هزاروچهارصدآخه موندیم ک چجوری بریم سر خونه زندگیمومثن اون دوره منم دوره. میشه بقیشو بخره... تو رو خداا یه ماری بکنید بقیه سربازی رو بخره.. خعلی روش فشاره همش خودکشی من خعای میترسم