کد خبر 535095

مراقب کلاهبرداران باشید!

هشدار جدی صدا و سیما به مردم

روابط عمومی سیما به مردم هشدار داد که مراقب برخی از پیامک‌های افرادی سودجو و کاربران شبکه‌های پیام رسان خارجی که خود را منتسب به صدا و سیما می‌دانند، باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین، در پی تماس‌ها و ارسال پیامک های افرادی سودجو به برخی کاربران شبکه‌های پیام رسان خارجی که خود را منتسب به سازمان صدا و سیما معرفی می‌کنند، رسانه ملی در این زمینه به مردم هشدار داد.

حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما : صدا و سیما از طریق شبکه‌های پیام‌رسان خارجی هیچ‌گاه تماس تلفنی برقرار نمی‌کند. فریب پیشنهادهای اغواکننده با موضوع برنده شدن در برنامه و یا انتخابات را نخورید. پیامک‌های دریافتی ناشناس را باز نکنید که یا بدافزار است یا مهندسی اجتماعی برای کشف اطلاعات حسابتان.»

براساس اعلام برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به صداوسیما، روز گذشته و با پایان مناظره دوم، عده‌ای سودجو از طریق شبکه اجتماعی واتس‌آپ با برخی کاربران تماس گرفته و در حالی که آرم صداوسیما بر شماره آن‌ها درج شده بود، به بهانه برنده شدن در مسابقه ای از طرف یکی از نامزدهای انتخاباتی، درخواست باز کردن پیامکی را داشتند تا از طریق اعلام کد احراز هویت به تماس گیرنده، جایزه نقدی به حساب فرد واریز شود. صداوسیما نسبت به عملکرد این کلاهبرداران هشدار داد و تأکید کرد به هیچ وجه از طریق شبکه‌های پیام رسان خارجی با مخاطبان خود تماس نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر