کد خبر 534780

حاجی میرزایی تشریح کرد؛

برنامه های جدید استخدامی در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان که کلیات آن در مجلس تصویب شد، در بودجه ۱۴۰۰ برایش اعتبار مشخص شده که بعد از تصویب قانون، آیین‌نامه آن را تدوین و در همین دولت اجرایش را آغاز کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به برنامه این وزارتخانه برای ثبت‌نام معلمان قراردادی و حق‌التدریسی اظهار کرد: تمام معلمانی که تا قبل از سال ۹۲ با آموزش و پرورش همکاری داشتند براساس قانون مجلس تعیین تکلیف شدند و تعداد کمی از آنان باقی‌ماندند که به زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

حاجی میرزایی درباره جذب ۲۰ هزار طلبه در مدارس توضیح داد: اینطور نیست. یک مصوبه مجلس بود که تعدادی از طلاب که قبل از سال ۹۲ در طرحی تحت عنوان «امین» با آموزش و پرورش همکاری می‌کردند و در مدارس حضور تمام‌وقت داشتند و تعداد محدودی دارند را طبق قانون عمل کنیم.

وی درباره همکاری بازنشستگان با آموزش و پرورش اظهار کرد: کسی که بازنشسته شده است نمی‌تواند مدیر یا معاون شود چون شغل تمام‌وقت است و هیچ بازنشسته‌ای برای کار تمام‌وقت نمی‌تواند به کار گرفته شود. ما چون کمبود نیرو داشتیم از تعدادی از بازنشسته‌ها که طبق قانون یک‌سوم وقت‌شان را می‌توانیم بگیرم، استفاده کردیم. 

وزیر آموزش و پرورش افزود: اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان که کلیات آن در مجلس تصویب شد، در بودجه ۱۴۰۰ برایش اعتبار مشخص شده که بعد از تصویب قانون، آیین‌نامه آن را تدوین و در همین دولت اجرایش را آغاز کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • اصالت پورسعید
  ۰ ۰

  سلام
  آقای وزیر شماکه می گویید همه نیروهای قبل از 91 تعیین تکلیف شده اند من ار نیروهای پیش دبستانی قبل از سال 91 هستم که هنوز تعیین تکلیف نشده ام وهیچ کس هم جواب گوی ما نیست

 • زهراموسوی صالحی
  ۱ ۰

  سلام آقای وزیر تکلیف نهضتی های بعداز نودو دو چه میشه داخل شادپیامک زدیم جواب ندادین مگه ماجز مردم ایران نیستیم

 • حسین
  ۱ ۰

  سلام اقای وزیر این خیلی ظلم وکوتاهی هست درقبال کسانی که در مدارس غیر انتفاعی از جان مایه میگذراند۰چرا باید شخصی با کمترین صلاحیت علمی فقط به دلیل اینکه چند ماه حق التدریس بوده بدون هیچ ازمونی استخدام شود درحالیکه بسیاری از نیروهای غیر انتفاعی با حداقل حقوق همچنان بلاتکلیفند

 • ندا
  ۰ ۰

  ماهایی که لیسانس علوم تربیتی داریم و از سال ۹۲ به اینور فعالیت داشتیم پس چی..لطفا تکلیف مارو هم روشن کنید