کد خبر 534409

در ایرنشهر؛

نوزاد مادر کرونایی سالم متولد شد

مادر باردار مبتلا به کرونا که شدیداً مشکل ریوی داشت و این موضوع همزمان جان مادر و نوزاد را به خطر انداخته بود، با تلاش پزشکان متخصص بیمارستان خاتم ایرانشهر سزارین شد و نوزاد نیز سالم چشم به دنیا گشود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ،  در تشریح این خبر اظهار داشت: نهم خرداد ماه جاری خانم بارداری با علائم تنگی نفس و سرفه شدید به اورژانس بیمارستان خاتم ایرانشهر مراجعه کرد که پس از انجام معاینات اولیه و با توجه به دارا بودن علائم بیماری کووید مشخص شد با میزان درگیری ریوی 60 درصد مبتلا به بیماری کرونا است.

وی افزود: بلافاصله هماهنگی‌ها انجام شد و این خانم باردار به بخش کرونا منتقل و تحت نظر پزشکان متخصص قرار گرفت و همچنین اقدامات پرستاری و مامایی نیز به جهت باردار بودن ایشان همزمان در دستور کار قرار داشت که پس از یک هفته و با توجه به شروع دردهای زایمانی، بیمار به اتاق عمل منتقل و تحت نظر متخصصین زنان، اطفال و بیهوشی زودتر از موعد سزارین انجام شد.

شکرالله معشوری در ادامه گفت: خوشبختانه با تلاش‌های فراوان تیم پزشکی نوزاد  35 هفته ای سالم به دنیا آمد و در حال حاضر نیز مادر و نوزاد در شرایط کاملاً پایداری هستند و اگرچه این عملیات سخت و نفس‌گیر بود اما همه از موفقیت آمیز بودن این عمل همه کادر درمان خوشحال هستند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی کرونا قرار داریم و آسیب‌پذیرترین قشر جامعه مادران باردار هستند؛ از تمامی مردم تقاضا کرد علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی محافظتی در برابر بیماری کووید19، در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنند، چرا که بیماری کرونا در اکثر مواقع در صورت تشخیص و تحت درمان قرار گرفتن به موقع قابل درمان خواهد بود.

در انتها این پزشک به برخورداری تمامی مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از مراکز درمانی مجهز، پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی مناسب اشاره کرد و افزود: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه علایم ناشی از بیماری، بدون هیچ گونه نگرانی و با اطمینان خاطر، به مراکز درمانی مراجعه کنند و تحت درمان قرار گیرند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر