کد خبر 533408

رابطه جالب شخصیت افراد با قهوه

علاوه بر خواص درمانی قهوه برای زنان و مردان آیا می‌دانستید از نظر روانشناسی نوع قهوه‌ای که شما می‌نوشید می‌تواند در مورد شخصیت درونی شما بیانگر یکسری حقایق باشد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، علاوه بر خواص درمانی قهوه برای زنان و مردان آیا می‌دانستید از نظر روانشناسی نوع قهوه‌ای که شما می‌نوشید می‌تواند در مورد شخصیت درونی شما بیانگر یکسری حقایق باشد؟ به نظر می‌رسد خواندن یک آزمون روانشناسی شخصیت در مورد انواع قهوه و تجزیه و تحلیل آن در این زمینه خالی از لطف نباشید.

اگر قهوه تلخ دوست دارید:  ساده، محکم، آرام، گاهی هم اخمو و بد اخلاق

قهوه کافئین

در این آزمون روانشناسی شخصیت در مورد انواع قهوه آن‌دسته از افرادی که قهوه تلخ چه به صورت انواع قهوه دمی، قهوه ترک، قهوه چکه‌ای و قهوه با انواع دستگاه قهوه دمی  یا به صورت قهوه دستگاهی مثل اسپرسو سینگل و دبل را می‌پسندند از نظر شخصیتی ساده‌تر و صبورتر بودند. علاوه بر این دوستداران قهوه تلخ، شخصیتی محکم و نکته‌سنج دارند. هواداران قهوه تلخ عاشق سبک زندگی ساده‌گرایی هستند، زندگی ساده‌گرایی هم یعنی این‌که کمتر خرج کن، کمتر بخر و زندگی‌ات را شلوغ کن، هر چه ساده‌تر و سبک‌بارتر، بهتر.

از سوی دیگر کسانی که قهوه را تلخ ترجیح می‌دهند در عین آرام بودند گاهی هم بدخلق و بداخلاق می‌شوند و در برابر هر نوع تغییری از خودشان سرسختی نشان می‌دهند. افراد ضد اجتماع هم در این دسته قهوه‌خور‌ها بیشتر از سایرین هستند.

اگر اسپرسو دوست دارید: جسور و بی‌پروا، قوی و سرسخت و خوش سفر

قهوه

قهوه تلخ به اندازه کافی تلخی دارد، اما انگار برای هواداران قهوه اسپرسو تلخی بیشتری نیاز است. طعم اسپرسو به عنوان یک قهوه پایه و غلیظ بسیار قوی است و برای کسی که نوشیدنی‌های شیرین را می‌پسندد اصلا انتخاب مناسبی نیست. طبع قهوه اسپرسو سرد و خشک است پس برای گرم مزاجان یک انتخاب عالی است. با این تفاصیل در مورد هواداران قهوه اسپرسو چه فکری می‌کنید؟

به نظر می‌رسد شخصیت و درک و آگاهی اجتماعی آن‌ها منعکس کننده ویژگی‌های اسپرسو باشد: تلخ و قوی و نیرومند، کمی هم پرمدعا و متظاهر. هواداران اسپرسو عاشق سفر هستند و دوست دارند کشور‌های جدید را ببینند 

اگر کاپوچینو و فراپوچینو دوست دارید: بدعت‌گذار و پیشگام، ماجراجو، تاثیرگذار و حساس

1

اگر هوادار قهوه‌هایی مثل کاپوچینو خانگی یا کافی شاپی هستید که کمی طعم شیرین هم داشته باشند احتمالا فردی برون‌گرا هستید. شما عاشق مد و لباس هستید و عطش ماجراجویی دارید. در عین حال شما فردی کمال‌گرا هستید، ویژگی که ممکن است سایر استعداد‌های شما را کمرنگ کند و گاهی اوقات سبب شود که تسلیم شرایط شوید. از نظر تیپ شخصیتی شما فردی حساس هستید و گاهی در مورد مسائل کوچک و پیش پا افتاده نگران می‌شوید و دچار استرس می‌شوید.

اگر قهوه طعم‌دار دوست دارید: خلاق، قوه تخیل قوی، عجول و گاهی نگران و مضطرب

قهوه

در این آزمون روانشناسی رابطه شخصیت با انواع قهوه، مشخص شده است آن‌هایی که قهوه طعم‌دار دوست دارند همان‌هایی هستند که معمولا ته کلاس می‌نشینند و از حرف‌های استاد یادداشت برمی‌دارند. این افراد معمولا رویابین و اهل رویاپردازی، هنرمند و مخترع هستند. در واقع آن‌هایی که نوشیدنی‌های طعم دار، از جمله قهوه طعم‌دار دوست دارند معمولا نسبت به سایر افراد خلاق‌ترند. 

مثل اغلب هنرمندان و مخترعان بزرگ این افراد هم پرجنب و جوش و پرتحرکند، کمی عجیب و غریب و البته کمی هم وسواسی هستند و گاهی هم عجولانه و بدون فکر به قلب ماجرا می‌زنند. قهوه خود را با زنجبیل، جوز هندی، هل یا حتی زعفران و دارچین می‌توانید طعم‌دار کنید. برای خوش طعم شدن قهوه از این طعم‌دهنده‌های قوی می‌توانید استفاده کنید. البته خرید قهوه طعم‌دار هم مرسوم است و افزودنی‌های قهوه برای یک قهوه خوش طعم از بستنی گرفته تا روغن نارگیل و حتی نمک در سرتاسر دنیا مرسومند.

اگر قهوه بدون کافیئین (دیکاف) می‌خورید: محتاط، هوشیار و مراقب، کنترل‌گر و بصری

قهوه کافئین

می‌دانید برخی افراد چرا قهوه بدون کافئین دوست دارند؟ به خاطر حساسیت داشتن به کافئین و این‌که بعضی هم تصور می‌کنند قهوه معمولی به خاطر داشتن کافئین خواب‌شان را مختل می‌کند. در واقع این افراد بیشتر از طعم قهوه بدون کافئین لذت می‌برند.

افرادی که قهوه بدون کافئین دوست دارند بدشان نمی‌آید همه چیز را تحت کنترل داشته باشند، هم در مورد خودشان و هم دیگران. این افراد بسیار محتاط و حواس جمع هستند و مراقب همه چیزند. این مسئله حتی در مورد جزئی‌ترین مسائل هم صدق می‌کند. این افراد مستعد استرس و اضطراب هستند که با توجه به خوی کنترل‌گر آن‌ها امری طبیعی است.

انواع قهوه دمی و قهوه فوری؛ تحلیل شخصیت افرادی که قهوه دمی و قهوه فوری دوست دارند

قهوه کافئین

شاید بهتر است ابتدا از خودمان بپرسیم چرا برخی افراد قهوه فوری می‌نوشند. خوب یا مشغول کار هستند یا نیاز سریع به رساندن کافئین به بدن دارند و فرصت و زمان دم کردن قهوه ندارند و یا این‌که شاید زیادی تنبل هستند و حوصله قهوه دم کردن ندارند و کلا برای انجام هر کاری عادت ندارند زیاد تلاش کنند.

اگر اهل قهوه دمی هستید که چه بهتر، اما اگر اهل نوشیدن قهوه فوری هستید شاید به شما باید بگوییم: کمی بیشتر تلاش کن، اما احتمالا شما اهمیت نمی‌دهید. از آن‌ جایی که تجارت قهوه فوری حالا یک تجارت پرسود در سرتاسر دنیاست ما هم عادت کرده‌ایم اسم این تنبلی را «راحت بودن» بگذاریم و خودمان را قانع کنیم. با این همه مضرات قهوه فوری را فراموش نکنید. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر