کد خبر 524116

اسراری جالب از زندگی ثروتمندان

هر فرد موفق در طول زندگی خود مسیر‌ها و مشکلاتی را پشت سر گذاشته که با وجود گذر از آن‌ها است که امروز به ثروت و موفقیت زبان زد رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، هر فرد موفق در طول زندگی خود مسیر‌ها و مشکلاتی را پشت سر گذاشته که با وجود گذر از آن‌ها است که امروز به ثروت و موفقیت زبان زد رسیده است.
۱. تنها ۲۰ درصد از ثروتمندان جهان ثروت خود را از دیگری به ارث برده اند و ۸۰ درصد مابقی کسانی هستند که ثروت خود را به دست آورده اند و نسل‌های بعدی آن‌ها هستند که از طریق ارث، ثروتمند خواهند شد.

۲. فقط ۲۰ درصد از ثروتمندان بازنشسته هستند و مابقی آن‌ها ساعات زیادی از روز را به کار کردن مشغول هستند. این باور در جامعه وجود دارد که ثروتمندان به اندازه اقشار متوسط جامعه کار نمی‌کنند و سختی نمی‌کشند، اما واقعیت ماجرا اینجاست که هیچ هدفی بدون سختی و تلاش برای ثروت‌مندان برآورده نشده است.
ایلان ماسک ۱۰۰ ساعت و ماریسا مایر ۱۳۰ ساعت در طول هفته کار مفید برای خود ثبت می‌کنند در حالی که تا امروز نیز ثروت زیادی برای خود جمع آوری کرده اند.
۳. تمام ثروتمندان جهان به طور میانگین ۳ مرتبه ورشکسته شده اند. ثروت مندانی که امروز به این نقطه از رفاه رسیده اند در طول مسیر موفقیت خود آسایش را تجربه نکرده بودند. به عنوان مثال هنری فورد و والت دیزنی در طول مسیر موفقیت خود یک بار تمام سرمایه خود را از دست دادند و از نو شروع کردند.
۴. ۴۰ درصد از مالیات‌های اخذ شده در سراسر جهان را ثروتمندان پرداخت می‌کنند این در حالی است که تنها ۵ درصد جمعیت جهان ثروتمند هستند با این وجود یک باور عمومی وجود دارد که ثروتمندان هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.
۵. نتیجه یک تحقیق نشان داده که در آمریکا هرچه سن کمتری داشته باشید شانستان برای ثروتمند شدن بیشتر می‌شود که این موضوع به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی در ایالت متحده متناسب با افزایش سن است.
۶. هارلو اسلیم یک فوق میلیاردر مکزیکی است که روزانه ۳۰ میلیون دلار درآمد دارد، اما او در یک خانه ساده و یک زندگی با فروتنی کامل دارد چراکه پول مقصد او نیست و می‌خواهد با سرمایه‌ای که دارد به نسل‌های آینده کمک کند.
او روزانه می‌تواند یک خانه فوق لوکس خریداری کند یا با درآمد یک ماه خود یک جزیره بسیار مدرن برای خود بخرد.
۷. بیل گیتس اعلام کرده که می‌خواهد با ثروت خود جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند و به نسل‌های آینده برای زندگی بهتر کمک کند.
۸. بسیاری از ثروتمندان از خرید ماشین‌های گران قیمت و لوکس خودداری می‌کنند چراکه آن‌ها معتقدند خرید خودروی لوکس استهلاک ثروت آن‌ها را افزایش می‌دهد و با گذشت زمان پولی که برای آن پرداخت کرده اید با افت ارزش مواجه می‌شود.
۹. ۸۵ درصد از ثروتمندان جهان حداقل ۲ کتاب در طول یک ماه می‌خوانند و ۶۳ درصد از آن‌ها به کتاب صوتی در طول مسیر گوش می‌دهند.
ثروتمندان معتقدند که فیلم ها ذهن شما را محدود می‌کند و کتاب آن را باز‌تر می‌کند، همچنین کتاب چشم انداز شما به موفقیت را گسترده‌تر می‌کند.
۱۰. ۷۶ درصد از ثروتمندان حداقل چهار روز در طول هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش می‌کنند و اعتقاد دارند این موضوع به خصوص دوری از استعمال دخانیات و استفاده از مشروبات الکلی تاثیر مستقیم در موفقیت دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناصرشیخ زایری
  ۱۲ ۱۶

  باسلام ادم اگه قناعت داشته باشدبزرگترین ثروت است

 • جواد عزتی
  ۱۹ ۳

  3سال بیکارم نمیتونم ی وانت بخرم کار کنم ثروتمند شدن پیش کش

 • ابوالفضل
  ۶ ۵

  اوماگاد راست میگه من که قبول دارم

 • ناشناس
  ۸ ۲

  اینا که گفتی برای آمریکا است نه ایران من 14 ساعت در روز کار میکنم نمیتونم شکم سه نفر پر کنم

 • حاج مهدی
  ۷ ۱

  دوست عزیز،این نوع کارکردن همراه باتلاش زیاد،در اقتصادی که سالانه۴۰درصد ارزش پول ازبین میره،میشه حمالی...که فقط شکم زن وبچه روسیرکنی.وگرنه جزاختلاس ودزدی یاسرمایه داشتن،توایران نمیشه ثروتمندشددراکثرموارد....اینجااروپا وآمریکانیست...اینجاشب بخوابی،صبح قیمتهاچیز دیگه ای است....واقعامن درک میکنم این مطلب انگیزشی شمارو،ولی متاسفانه توایران اقتصادسالمی وجودنداره که رشدکنی....

 • محمدرضا
  ۹ ۱

  ثروتمندها با فکرشون کار میکنن پول در میارن ماهم با بیل کلنگ زور بازو 😔

 • رضا
  ۶ ۲

  هیچکدام این مطالب متاسفانه مربوط به ثروتمندان ایران نیست بغیر از اندکی انگشت شمار خیرخواه اکثر ثروتمندان ایران خون خوارن و انسان ها رو پله میکنند تا به قله و مقصد خودشون برسند😔💙

 • مجید
  ۹ ۰

  توایران کارگرهاوکارمندها وقشرضعیف مالیات میده ولی ثروتمندها معاف هستن از مالیات اینم از حال روز ما

 • رضا کمال شهسوار
  ۲ ۲

  من هم با این متن موافق هستم ولی میتوان متن راباتقرب به خدا کمال کرد زیرا در سر کار جای دارد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ثروت خوبه خیلی خوبه ولی مطلق خوشبختی نمیاره

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  جالبه یکی از ثروتمندا گفته ماشین لوکس نمیخره چون بعداز مدتی ارزشش رو از دست میده😂😂نیومده ایران تا ببینه ماشین مدل 70هم اینجاهرسال باارزش تر میشه

 • ناشناس
  ۶ ۱

  نمیشه بیل گیتس اول از همه بیاد به ایران کمک کنه آخه دولت ما دا ه به جاهای دیگه کمک میکنه پول نداره بده ملت خودش

 • ناشناس
  ۶ ۰

  در دنیا رو میگه نه ایران رو.در دنیا که سالهاست قیمت ها ثابت.یه دوستی میگفت پراید که بیست ۲۵ شد خیلی تلاش کردم پولش رو جور کنم.ه همه در زدم و بلاخره جور شد.شب از خوشحالی نمیتونستم بخواب.صبح زود رفتم که بگیرم گفتن شد ۴۸ میلیون.

 • ناشناس
  ۷ ۱

  تو ایران با کار نمیشه ثروتمند شد ... چون برای شروع استارت کار باید هزار خانو رد کنی فقط تو ایران بادلالی(زمین...ارز...سکه...) میشه ثروتمند شد... بی دردسر وراحت

 • علی اصغر
  ۹ ۱

  پول که باشه، بعدش مطالعه و ورزش به زور خودشون و بهت میچسبونن

 • مملی
  ۹ ۱

  با سلام
  مثالی‌ که زدید مربوط به مردم کشورهای خارجی میباشد
  لطفا در مورد مردم کشور خودمان مثال بزنید
  با تشکر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  استعمار دیگران.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  چرت وپرته همش... امروزه کسی بدون داشتن سرمایه اولیه عمرا بتونه کسب وکار راه بندازه

 • احمد مرادی
  ۲ ۳

  آخه ای بابا چرا اونایی که خیلی ثروت دارند خیلی کثیف هستند واقعا به این نمیگن معرفت این خیلی بی معرفتیه

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اینجا کارمیکنی به جای ۸ ساعت ۱۶ ساعت کارمیکنی جون میکنی تا یک پراید بدرد نخور بخری یکسال جمع میکنی وقتی میخوای سمت خودرو بری ۳۰ درصد گران میکنن همینطور ادامه داره

 • محمد آقازیارتی ا
  ۴ ۱

  امسال عید تونستم برای خودم کفش ولباس بخرم پول میوه وگوشت ومرع ندارم از گرسنگی نمیریم ثروتمند شدن پیش کش

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینا مال خارج که قیمتها ثابت نه ایران که شب می خوابی صبح پا میشی می بینی همه چیز گرونتر شده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو ایران بر عکس کشورای دیگه اس، اینجا بیشتر جیب زنی حاکمه و هر ثروتمندی فقط به فکر خویشه

 • فاطمه
  ۰ ۰

  ببینید این مثلا بیل گیتسی که انقد خوب میگن در موردش این خودش همین چند وقت پیش پولی که مثلا صرف خیریه ای توی هند شده بود باعث شد کلی آدم فلج بشن، کلی زن نازا بشن و... اینقد قشنگ و دوس داشتنی نیستن این پولدارا
  خود این بیل گیتس توی خیلی از کارای کثیف جهان دست داشته که بعضیاشو اصن نمیشه گفت
  یه موردشو میگم اینکه گفته میخواد جمعیت جهانو کم کنه
  یکی دیگه اش تولید لولیتا و... خیلی کثافت کاریای دیگه
  بنابراین نمیشه گفت اینا زحمتای خودشونه نه! اینا خون این همه آدمو توی شیشه می کنن که تبدیل به پول بشه
  لطفا نظرمو بذارید

 • محمدرضا
  ۰ ۰

  وقتی کسی عرضه نداره باید کارو به کاردون بسپارد
  سران مملکت ما ایران که جزو ۱۰ کشور اول دنیا لود کردنش ۱۰ کشوراخر دنیا بعد میگن پیروزی نزدیک است واسه ما تو این کشور فقط بدبختی و فلاکن