کد خبر 523437

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی؛

خرید خدمت سربازی نداریم

سردار مهری گفت: تمام مشمولین خدمت سربازی نسبت به تعیین تکلیف آن موکلف هستند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار مهری رییس سازمان نظام وظیفه عمومی، اظهار کرد: در سال‌های ۹۴ تا ۹۷ کسانی که بیش از هشت سال غیبت داشتند، می‌توانستند با مراجعه و ثبت‌نام، جریمه غیبت سربازی را پرداخت کنند.

سردار مهری ادامه داد: در سازمان نظام وظیفه عمومی هم برای این افراد کارت سربازی خاصی صادر می شد و مجلس هر سال این قانون را در بودجه تصویب می‌کرد.

وی افزود: در سال ۹۸تا ۱۴۰۰ دیگر این قانون وجود ندارد و همه مشمولین باید به خدمت سربازی بروند.

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی تصریح کرد: از همه خانواده‌ها خواهش می‌کنیم که اسیر فضا سازی‌های که معمولا در فضای مجازی وجود دارد، نشوند چرا که برابر با قانون همه موکلف هستند، به سن هجده سالگی که رسیدند برای تعیین و تکلیف خدمت سربازی اقدام کنند.

سردار مهری گفت: خوشبختانه در دوران پاندمی ویروس کرونا مشمولین برای تعیین  تکلیف خدمت سربازی آمدند و اعزام هم شدند که در حال حاظر در پادگان‌ها مشغول به گذراندن دروان سربازی خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران نیاز به امنیت دارد.

حجم ویدیو: 3.81M | مدت زمان ویدیو: 00:01:21
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وقتی تحصیل و بهداشت و اشتغال و حق رای تو ایران مشترکاً هم به مردان میرسه و هم به زنان،حتی در مواردی مثل جمعیت دانشجویان کفه ترازو بسمت تعداد دختران سنگینی میکنه حقیقتا غیرقابل پذیرشه که تامین امنیت و آسایش جامعه اونهم بصورت 100 درصد رایگان و با یه پرداختی بالواقع غیر واقعی و ناکافی که سبب خسران شدید در زندگی میشه تنها سهم و بهره پسران از ایرانی بودن خودشون بشه!باید دختران نیز در رسته های اداری به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند تا عدالت مقداری برقرار شود