کد خبر 521998

استاندار ایلام؛

تعطیلی مرز مهران ۲هفته دیگر تمدید شد

استاندار ایلام گفت: پایانه مسافربری مرز مهران به منظور مهار کرونا تا اواسط اردیبهشت ماه جاری تعطیل اما مرز تجاری همچنان باز است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد نوذری روز سه شنبه اظهار داشت: مرز مسافرتی مهران در این راستا بر روی زائران و مسافران این پایانه بسته می شود اما مرز تجاری با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی باز است.

وی افزود: مرز مهران از مرزهایی است که بدلیل تردد با کشور عراق در بحث کرونا روی کشور تاثیرگذار بود و تا اطلاع ثانوی بر روی مسافران بسته است.

بیشترین محدویت های کرونایی در ایلام اجرا شد

استاندار ایلام تاکید کرد: پیک چهارم کرونا در ایلام بدلیل مجاورت ایلام با خوزستان و تردد شهرستان های حوزه جنوب بخصوص دهلران و آبدانان با این استان ایجاد شد و برای مهار آن بیشترین محدودیت ها در استان اجرا شد.

نوذری ادامه داد: پیک چهارم با شیوع کرونای انگلیسی ابتدا در خوزستان سپس در جنوب غربی کشور و در ادامه در سراسر ایران انتشار یافت.

وی وضعیت کرونا در استان را به شدت نگران کننده اعلام کرد و هشدار داد: در صورت اهمال در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، نمی توان بدون همکاری مردم کرونا را مهار کرد.

استاندار ایلام اضافه کرد: آمار فوتی ها در ایلام افزایش یافته و در روزهای ابتدایی سال جاری ۲۴ نفر فوتی ثبت شده که نگران کننده و اکثر بیمارستان ها نیز از بیماران کرونایی پر شده است، درحالیکه در بهمن و اسفندماه سال گذشته ۲۵ روز بدون فوتی کرونا را شاهد بودیم.

نوذری با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی یادآور شد: تمام تلاش و تمرکز خود را برای مهار ویروس مرگبار کرونا در استان خواهیم کرد که در این زمینه به شدت نیازمند همکاری و همراهی مردم هستیم.

مهمترین دغدغه دولت رونق تولیدات داخلی است

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش به شعار امسال اشاره کرد و گفت: با توجه به شعار امسال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها مهم ترین دغدغه دولت تولید است چرا که تولید کلید حل مشکلات اقتصادی، مبنای کار و توسعه اقتصادی است.

استاندار ایلام با اشاره به فرصت باقیمانده تا پیان دولت دوازدهم اظهار داشت: در مدت باقیمانده از دولت پروژه های بالای ۷۰ یا ۸۰ درصد از جمله بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام در اولویت تکمیل قرار دارند و در بودجه ۱۴۰۰ نیز بر این مووضع تصریح شده است.

سلامت و امنیت انتخابات مهم ترین وظیفه مجریان است

نوذری در خصوص انتخابات نیز اظهار داشت: برای برگزاری انتخابات ابتدا باید سلامت و امنیت آن فراهم شود و مردم نیز طرف دیگر انتخابات هستند که امیدواریم همچون سال های گذشته حضوری پرشور داشته باشند.

وی افزود: انتخابات شهر و روستا را پیش رو داریم و در این راستا هیات های اجرایی در استان تشکیل شده است و داوطلبان نیز ثبت نام کرده اند.

نوذری اضافه کرد: صلاحیت داوطلبان از سوی هیات اجرایی بررسی و به هیات نظارت ارسال شده اند و ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نیز اردیبهشت ماه جاری آغاز و تبلیغات نیز تا پایان خرداد به پایان می رسد و ۲۸ اردیبهشت نیز رای گیری خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر