کد خبر 519778

خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره قتل‌های زنجیره‌ای

کتاب جدید خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  روزنامه جمهوری اسلامی در این مطلب آمده است؛

کتاب «در جستجوی مصلحت»، هجدهمین جلد از خاطرات روزنوشت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که دربردارنده وقایع مربوط به سال ۱۳۷۷ است. خاطرات روزانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که به صورت مستمر و به مدت ۳۶ سال بلاانقطاع نوشته شده، حاوی جزئیات بی‌نظیر و اطلاعات ارزشمند از وقایع و حوادث کشور در هر سال است که یک اثر منحصر به فرد در تاریخ معاصر ایران به شمار می‌رود و تاکنون کمتر سیاستمداری توانسته با پشتکار، همت، صراحت و شجاعت خاطرات روزانه خود را به این سبک ثبت و ضبط نماید.

خاطرات روزنوشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۷ که با عنوان «در جستجوی مصلحت» چاپ شده، همانگونه که در مقدمه این کتاب آمده، به جنجالی‌ترین رویدادهای این سال می‌پردازد که از جمله آنها رویداد جنجالی قتل‌های امنیتی و سیاسی مخالفان توسط عناصر خودسر وزارت اطلاعات بود و به پرونده «قتل‌های زنجیره‌ای» معروف شد. هرچند با گذشت ۲۲ سال از این ماجرا، هنوز ابهاماتی درباره این وقایع باقی مانده است، اما در آسیب‌هایی که این رخداد بر اعتماد عمومی به دستگاه امنیتی کشور و انسجام داخلی وزارت اطلاعات وارد کرد، تردیدی نیست.

انتظار دلسوزان نظام آن بود که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کمک کند و مساله به‌گونه‌ای مدیریت شود که بیش از این به ضرر نظام تمام نشود. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی معتقد بود که جنایت بزرگی به وقوع پیوسته و به مقتولان و خانواده‌هایشان ظلم شده است و ملت، انقلاب و کشور از این جریان ضرر کرده‌اند و هرکس مرتکب این قتل‌ها بوده، به کشور ضرر جبران‌ناپذیری زده است، زیرا امنیت نظام مخدوش شد و حیثیت جهانی جمهوری اسلامی آسیب دید.

کتاب «در جستجوی مصلحت» (کارنامه و خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۷) در ۸۴۰ صفحه تدوین و تنظیم و توسط دفتر نشر معارف انقلاب چاپ شده و قرار است بزودی مراسم رونمایی از این کتاب برگزار گردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر