کد خبر 519035

کیفیت هوای تهران در مرز ناسالم قرار گرفت

کیفیت هوای پایتخت امروز -بیستمین روز فروردین ماه سال۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون با شاخص لحظه ای۹۷ در آستانه ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، کودکان و سالمندان است.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۱۰۸ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۹، ازن با شاخص ۵۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۷۷، پونک با شاخص ۸۲ و اقدسیه منطقه ۱  با شاخص ۸۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ در شرایط قرمز

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ و شهر ری منطقه ۲۰ هر دو با شاخص ۱۵۲ و پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۳۷ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر