کد خبر 516217
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

تداوم بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به ادامه بارش برف و باران در برخی استان‌ها و کاهش تا ۱۵درجه‌ای دما از ورود سامانه بارشی طی روز چهارشنبه به کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های گیلان، اردبیل، مازندران، گلستا،ن خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است. شدت بارش های امروز برای شرق مازندران گلستان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است.

فردا دوشنبه 9 فروردین در برخی مناطق شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و شمال خراسان رضوی بارش های پراکنده روی می دهد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و شب آرام و پایداری حاکم است.

سه‌شنبه برای برخی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش های پراکنده پیش بینی می شود. چهارشنبه با ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور برای مناطق شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش روی می‌دهد.

روزهای پنجشنبه و جمعه در شمالغرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب غرب کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در برخی از مناطق شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، شرق و جنوب شرق و وزش باد شدید روی می دهد که در برخی مناطق باعث ایجاد گرد و خاک می‌شود.

امروز کاهش دما برای شمال غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز بین 6 تا 10 درجه پیش‌بینی شده است. همچنین طی این مدت برای شمال شرق کشور و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برای بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور کاهش 10 تا 15 درجه ای دما روی می دهد.

ارسال نظر