افزایش ۱۰۵درصدی سفر به شمال

رییس پلیس راهور با بیان اینکه از روز دوم فروردین، بار سفر به محورهای شمالی نسبت به نوروز سال گذشته، ۱۰۵ درصد افزایش یافته، گفت: به طور متوسط در ایام نوروز جاری، در هر شبانه‌روز ۳۲ هموطن بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.

افزایش ۱۰۵درصدی سفر به شمال

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ سردار سید کمال هادیانفر در ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته توسط پلیس راهور به رییس‌جمهور اظهار کرد: نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت برای مردم، در تمام ایام سال و به طور شبانه‌روزی، در مرزها، 236 هزار کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و هزار و 247 شهر کشور انجام وظیفه می‌کند.

رییس پلیس راهور با با بیان اینکه نیروی انتظامی در ایام نوروز با بهره‌گیری از 273 هزار نفر نیرو در قالب پلیسهای راهور، مرزبانی و انتظامی انجام وظیفه می‌کند، گفت در کنار طرحهای نوروزی محدودیتهای تردد کرونا را در سراسر کشور اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک، تسهیل در ترددها و کاهش تصادفات جزو موضوعات جدی است که در دستور کار پلیس راهور قرار دارد از ارائه سالانه 36 میلیون خدمت توسط پلیس راهور به مردم خبر داد و خاطرنشان کرد: در سالهای 96 و 97 شاهد افزایش تصادفات بودیم اما در سال 98، تصادفات 1.4 درصد کاهش یافت و در سال 99 نیز با کاهش دو هزار و 99 جان‌باخته و 74 هزار مجروح سوانح رانندگی نسبت به سال قبل (98) مواجه بودیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در طرح نوروزی 27 هزار نفر از عوامل پلیس راهور در یک هزار 491 پایگاه ثابت و سیار و با استفاده از 6 هزار 200 واحد گشتی در شهرها و جاده‌های کشور انجام وظیفه می‌کنند، بیان کرد: در حال حاضر 51 شهر وضعیت قرمز و نارنجی دارند که همکاران به صورت شبانه‌روز در 770 نقطه از مبادی ورودی و خروجی شهرهای مذکور اقدامات کنترلی خود را انجام می‌دهند.

هادیانفر با بیان اینکه تردد شبانه نیز توسط همکاران و با بهره‌گیری از هزار و 626 دوربین رصد می‌شود، از افزایش 52 درصدی تردد در ایام نوروز 1400 نسبت به نوروز 99 خبر داد و خاطرنشان کرد: البته ترددها نسبت به نوروز 98 که شرایط سفر نیز مهیا بود 16 درصد کاهش یافته است.

رییس پلیس راهور با بیان اینکه از روز دوم فروردین جاری، بار سفر به محورهای شمالی نسبت به نوروز سال گذشته، 105 درصد افزایش یافته متذکر شد: بیشتر افزایش سفرها مربوط به محور چالوس، هراز، قزوین - رشت و محور اصفهان بوده است.

وی با بیان اینکه تصادفات در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته، 40 درصد افزایش داشته، گفت: در حوزه جان‌باختگان نیز به طور متوسط در ایام نوروز جاری علی‌رغم اطلاع‌رسانی گسترده، به طور متوسط در هر شبانه‌روز 32 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند که البته این رقم نسبت به نوروز 98، با کاهش 46 درصدی روبه‌رو بوده است.

ارسال نظر