کد خبر 515149

ابتلای ۴۰درصد حاضرین در یک عروسی به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۲۰ نفر از مراسم ۵۰ نفره عروسی در بوشهر به کرونا مبتلا شدند که شش نفر از آنها هم‌اکنون بستری هستند و یک نفر هم فوت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سعید کشمیری  با اشاره به افزایش تعداد موارد ابتلاء و بستری کرونایی در استان بوشهر اظهار داشت: بارها بر عدم برگزاری تجمعات و حضور در مراسم و برنامه‌های دسته جمعی تاکید شده است ولی برخی افراد توجهی به این توصیه‌ها ندارند.

وی اضافه کرد: یک مراسم عروسی در بوشهر با حضور ۵۰ نفر از خانواده عروس و داماد برگزار شد که تست کرونای ۲۰ نفر از حاضرین در این مراسم مثبت شد و شش نفر در بیمارستان بستری هستند و داماد هم در بخش ویژه تحت مراقبت است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر از فوت یکی از مهمانان این مراسم بر اثر ابتلاء به کرونا خبر داد و افزود: شرکت در چنین مراسم و برنامه‌هایی باعث حوادث تلخ و جبران‌ناپذیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تجمعات در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد کرونایی ممنوع است ادامه داد: این هشدارها و دستورالعمل‌ها برای حفظ سلامتی مردم است و همه افراد باید به این مقررات پایبند باشند.

فوت دو بیمار کرونایی

کشمیری خاطرنشان کرد: طی شبانه روز اخیر ۲۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند و ۱۵ نفر از افراد بستری نیز با حال خوب از این بخش‌ها ترخیص شده‌اند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون ۱۰۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که هشت نفر تحت مراقبت ویژه بوده و پنج نفر نیز به کمک دستگاه تنفس دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به فوت دو بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته تصریح کرد: مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر ۹۰۸ مورد است.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۱ هزار و ۷۱۲ مورد مثبت قطعی کرونا در استان بوشهر شناسایی شده است.

ارسال نظر