کد خبر 512449

واکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو

رییس پلیس تهران بزرگ درباره مطالب مطرح شده مبنی بر فروش واکسن کرونا با قیمتهای گزاف در ناصرخسرو گفت: این مطالب را به ندرت شنیده‌ایم و اینگونه نیست که بگوییم فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو دایر شده البته قاچاقچیان در این زمینه فعالیت می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، چهل و دومین مرحله از طرح رعد با هدف پاکسازی حوزه استحفاظی کلانتری‌های 84 گانه تهران از مجرمان، سارقان و مالخران توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ به اجرا درآمد؛ سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح مذکور در جمع خبرنگاران با اشاره به بررسی 875 پرونده سرقت، اخذ 294 حکم قضائی، انهدام 46 باند و کشف سه هزار و 733 قلم انواع و اقسام اموال مسروقه در طرح مذکور اظهار کرد:‌ در این طرح 739 سارق، زورگیر و مالخر بازداشت شده و ارزش اموال مکشوفه 13.5 میلیارد تومان است.

رییس پلیس تهران با اشاره به بازداشت 25 متهم متواری در چهل و دومین مرحله از طرح رعد، به جزئیات انهدام دو باند در فضای مجازی که اقدام به فروش داروهای کمیاب یا نایاب می‌کردند پرداخت و گفت: از متهمان این پرونده 300 هزار انواع و اقسام داروهای کمیاب، نایاب و داروهایی همچون "انسولین"، قرصهای مربوط به سقط جنین و داروهای مرتبط با بیماری کرونا کشف شد.

وی تأکید کرد: فروشندگان دارو در فضای مجازی اغلب داروهای تقلبی و تاریخ مصرف گذشته را به فروش می‌رسانند.

به گفته این مقام انتظامی در چهل و دومین مرحله از طرح رعد 14 قبضه سلاح جنگی، دو قبضه نارنجک و 130 فشنگ جنگی نیز کشف شده است.

رحیمی با بیان اینکه متأسفانه این روزها بازار خرید و فروش و قاچاق مواد محترقه بیشتر شده، از کشف 68 هزار مواد محترقه غیرمجاز و مقادیر قابل توجهی اکلیل و سرنج خبر داد و متذکر شد: با اصناف و فروشندگانی که اقدام به تهیه و توزیع مواد محترقه غیرمجاز می‌کنند برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

رییسی پلیس تهران از بازداشت فردی خبر داد که سال گذشته به دلیل تهیه و توزیع مواد محترقه بازداشت شده بود و گفت: چشم این فرد بر اثر کار با مواد محترقه سال گذشته تخلیه شد اما وی همچنان به تهیه و توزیع مواد محترقه ادامه داد و امسال نیز با 10 کیلوگرم مواد محترقه غیرمجاز بازداشت شد.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در چهل و دومین مرحله از طرح رعد 363 هزار انواع و اقسام کالای قاچاق به ارزش 3.5 میلیارد تومان و 67 کیلوگرم مواد مخدر از یک باند تهیه و توزیع مواد افیونی کشف شده است.

این مقام انتظامی درباره مطالب مطرح شده مبنی بر فروش واکسن کرونا با قیمت های گزاف در ناصرخسرو نیز گفت: این مطالب را به ندرت شنیده‌ایم و اینگونه نیست که بگوییم فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو دایر شده البته قاچاقچیان در این زمینه فعالیت می‌کنند و در یک ماه گذشته اجرا و نظارت خود را در ناصرخسرو افزایش داده‌ایم.

رحیمی یادآور شد: واکسن کرونا حتماً باید با نظارت بهداشت و درمان توزیع شود و شهروندان نیز فریب افرادی را نخورند که مدعی فروش واکسن کرونا هستند.

وی از تمهیدات و آماده‌باش پلیس تهران بزرگ برای شب چهارشنبه و روز پنجشنبه آخر سال و ایام عید نوروز خبر داد و عنوان کرد: تغییری در ساعات منع تردد شبانه ایجاد نشده و کماکان  محدودیتهای شبانه از ساعت 21 شروع و تا ساعت سه بامداد ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر