کد خبر 512271

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران تشریح کرد؛

جزییات طرح تشکیل صنف برای دستفروشان

زهرا نژادبهرام توضیحاتی درباره پیشنهاد ایجاد صنف برای دستفروشان بیان کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، زهرا نژادبهرام، درباره پیشنهاد راه‌اندازی صنف برای دستفروشان، اظهار کرد: دلیل بنده برای بیان این پیشنهاد این است که ما نمی‌توانیم قشر دستفروشان را نادیده بگیریم زیرا آنها حضوری جدی در سطح شهر دارند و جزو مشاغل بی‌کانون محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: تنها مانع قانونی فعالیت دستفروشان ماده‌ای از قانون شهرداری‌هاست که می‌گوید سد معبر وجود نداشته باشد، ما می‌توانیم در این خصوص دو اقدام مشخص انجام دهیم؛ نخست اینکه وزارت صنعت یا اتاق اصناف نسبت به این ماده قانونی اقدام کند و دوم اینکه در تشکیلاتشان برای این قشر ظرفیت‌هایی ایجاد کنند تا هم حقوق آنها و هم حقوق سایر اصناف رعایت شود.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های اصناف بساط باز کردن دستفروشان است که باعث عدم مراجعه مردم به مغازه هایشان می شود. اگر دستفروشان در قالب صنف فعالیت کنند می توانند مکان های خاصی داشته و تحت نظارت یک گروه خاص باشند.

وی با بیان اینکه در این صورت دستفروشان می توانند بیمه باشند و از خدمات دیگر بهره مند شوند، گفت: همیشه اصناف برای تحقق این امر مقاومت داشتند اما اکنون امیدواریم اداره اصناف با توجه به شرایط کرونایی و فشاری که به این بخش از جامعه وارد می شود، اقدام لازم را انجام دهند.

نژادبهرام با اشاره به اینکه نام‌نویسی و ساماندهی دستفروشان از سوی شهرداری انجام می شود اما کافی نیست، اظهار کرد: علاوه بر این موضوع، پیشنهاد دیگری مبنی بر تعیین فضاهایی برای فعالیت دستفروشان در سطح محلات مطرح و به شهرداری تهران ارائه کردم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر