کد خبر 512102

چرا در وقت صبح روی سلامت و زندگی تمرکز می‌شود؟

اگر حال جسمی و روحیتان خوب نباشد اصلا اخبار و رویدادهای جهان فرقی برای شما دارد؟

در دنیای امروز چه می گذرد؟ هر روز با چه مشکلاتی سر و کار داریم و چه اطلاعاتی را لازم است کسب کنیم؟

این پرسش ها و پرسش های مشابه آن را هر روز از خودمان می پرسیم و روزانه سعی می‌کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد محیط پیرامون خود کسب کنیم.

 در گذشته ی نه چندان دور شاید همین چهار یا پنج سال پیش این حجم از اطلاعات در دسترس نبود.

با ظهور ابزارهای گوناگون فضای مجازی، دسترسی به اطلاعات و اخبار هر روز گسترده تر می‌شود. همزمان با رشد روز افزون داده ها، انتشار محتوای نادرست هم بیشتر می شود.

این روزها بسیاری از افراد جامعه در مواجه با این اطلاعات احساس سردرگمی می‌کنند. گاهی احساس می‌کنند که نسبت به گذشته توانایی به خاطر سپاری اطلاعات جدید کاهش پیدا کرده است.

اما واقیعیت آن است که این بمباران محتوایی ما را از عمیق شدن روی مسائل ضروری‌تر باز می دارد و در نتیجه اطلاعات دریافتی تا حد زیادی سطحی باقی می ماند و ما کمتر آن ها را به خاطر می‌سپاریم.

با توجه به این نکات بود که تیمی از جوانان مجرب تصمیم گرفتند با دیدگاهی متفاوت نسبت به اخبار و تولید محتوا پا به عرصه مطبوعات الکترونیک بگذارند.

در دنیای دیجیتال امروز، تولید محتوای کوتاه، صریح، دسته بندی شده، متمرکز و معتبر ضروری به نظر می رسد.

چندی است سایت وقت صبح http://www.vaghtesobh.com با این رویکرد و با تلاش مستمر تیم تولید محتوای خود به جمع سایت های پر بازدید پیوسته است.

مجموعه وقت صبح در زمینه های گوناگون از جمله سلامت و بهداشت، ورزش، اقتصاد و بازار، آموزش، سرگرمی علاوه بر  اطلاع رسانی، اولویت را همواره به مخطبان اختصاص داده است.

 این مزیتی ست که باعث شد سایت خبری وقت صبح در مدتی کوتاه به موفقیتی چشم گیر دست یابد.

و

چرا وقت صبح روی سلامت متمرکز است؟

برگردیم به پرسش اول متن. اولین سوالی که همواره برای رسانه‌ها مطرح می‌شود این است که مخاطب ما چگونه فکر می کند؟

دغدغه هایش چیست و چه می خواهد؟ از این رو مجموعه ی حاضر خود را موظف می داند با نیاز مخاطبانش همراه شود.

یکی از مهمترین مسائل روز سلامت است. همه ما این جمله عامیانه را شنیده ایم که: «سلامتی که نباشه هیچی نیست».

همین جمله کوتاه نشان دهنده ی یک واقعیت است. سلامت جسم و روان جز نیازهای بنیادی انسان است.

 اگر سلامت ما به مخاطره بیافتد روال زندگی به هم می خورد و درد و رنج فروانی را چه جسمی و چه روحی تجربه خواهیم کرد.

شناخت رموز سلامت به ما کمک می کند که زندگی با کیفیت تری را تجربه کنیم و از رنج آن بکاهیم. پس اهمیت دارد که تا حد ممکن به منابع درست و قابل اعتماد علمی دسترسی داشته باشیم.

همزمان با شناختن مشکلاتی که سر راه سلامتی وجود دارد، باید بدانیم که بسیاری از مشکلات بزرگ با انتخاب راهکارهای کوچک برطرف می شوند یا اصلا به وجود نمی آیند.

بنابراین تصمیماتی که می گیریم و اطلاعاتی که به دست می آوریم، شانس ما را برای گذراندن سالهای بیشتر با خانواده و عزیزانمان بیشتر یا کمتر می کند.

انتخاب اصول و قواعد کاربردی، تعدیل عادات و شکستن چرخه های ناکارآمد می تواند کیفیت زندگی ما را بهبود بخشد.

برای ایجاد این تغییرات باید زمان اختصاص داد. اطلاعات طبقه شده به ما کمک می کند زمان بیشتری برای عمل کردن صرف کنیم.

اما اطلاعات وسیعی که ما در مورد روانشناسی و بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان، بیماری های قلبی و مشکلات بیماری های مزمن داریم گیج کننده است.

 سرو سامان دادن و دسته بندی کردن اطلاعات فروان مجازی به نحوی که به درد همه بخورد دغدغه مهم ماست.

در این راه سعی می‌کنیم در مطالب سلامت و زندگی وقت صبح، برای چک کردن صحت علمی بودن مطالب از همراهی عزیزانمان آقای دکتر یاسر مهدی پور، پزشک و متخصص اطفال، زهره اصغرپور، دندانپزشک، خانم آتیه وکیلی، ماما و جناب آقای حامد مردانی، متخصص تغذیه استفاده کنیم.

همانطور که قبلا گفته شد مخاطبان ما محوریت اصلی در تولید محتوای ما را دارند. ازین رو در بخش سلامت تصمیم گرفتیم از دریای بیکران تجربه مخاطب ها که می تواند بسیار مفید و آموزنده باشد استفاده کنیم.

پس ستونی را در این حوزه به تجربیات و اطلاعاتی اختصاص دادیم که مخاطبان با ما در میان می گذارند.

 به کمک تجربه بیمار، حلقه تبادل اطلاعات بین مخاطبان شکل خواهد گرفت و ناگفته های بسیاری مجال گفت و شنود پیدا خواهند کرد و به محتوا اعتبار می بخشد.

ما در جستجوی آن هستیم که ایده های ساده و در عین حال معتبر را گرداوری کنیم که به مخاطبانمان در اتخاذ تصمیم های درست تر و زندگی سالم تر یاری برساند.

در حوزه سلامت به دنبال مسائل رایج این روزها مثل اثرات خالکوبی هم هستیم و مثلا سعی کردیم در گفتگو با یک تتو آرتیست به این مساله بپردازیم.

سعی ما براین است که هر روز مطالبی را در غالب متن،تصویر،ویدئو و صوت در اختیار مخاطبان عزیز قرار دهیم تا در کنار هم با کسب اطلاعات علمی راه های کاربردی ایجاد تغییر را تمرین کنیم.

کسب و به خاطر سپاری اطلاعات و تغییر در سبک زندگی اگرچه سخت است اما به زحمتش می ارزد.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، امیر آباد، خیابان هفدهم (نادر ابراهیمی)، جنب بزرگراه کردستان، پلاک 24، طبقه سوم

پست الکترونیک: vaghtesobh@gmail.com

شماره تماس: 09104919403

بیشتر بخوانید
ارسال نظر