سه روش متفاوت برای استخدام؛

چطور مـی‌توانیم در آموزش و پرورش استخدام شویم؟

حاجی‌میرزایی درباره استخدام در آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حاجی‌میرزایی درباره استخدام در آموزش و پرورش بیان کرد: استخدام در آموزش و پرورش به سه طریق امکان‌پذیر است؛ یک روش از کسانی است که دیپلمه هستند و در کنکور شرکت می کنند و این افراد در گزینه‌هایشان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را انتخاب می کنند؛ افرادی که پذیرفته می‌شود، استخدام شده و بعد از یک دوره چهار ساله به عنوان معلم در خدمت آموزش و پرورش قرار می گیرند.

وی افزود: یک عده‌ای از طریق ماده ۲۸ اساسنامه یعنی از لیسانس و بالاتر جذب می‌شوند؛ به این شکل که هر ساله فراخوانی از سوی سازمان امور اداری و استخدامی داده می‌شود و همه کسانی که علاقه‌مند هستند تا در آموزش و پرورش کار کنند، در رشته‌های تحصیلی و منطقه مورد نیاز در آزمون شرکت می‌کنند و اگر پذیرفته شدند یکسال دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان می‌بینند و بعد به جمع معلمان ما می پیوندند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بخشی هم از طریق تبدیل وضعیت به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند؛ این مورد برای کسانی است که قبل از سال ۹۲ با ما کار کردند یعنی قانون آموزشیار، مربی پیش‌دبستانی، آموزش دهنده و حق‌التدریس را تعیین تکلیف کرده است؛ این افراد حدوداً ۸۸ هزار نفر هستند که ۲۵ هزار و ۷۰۰ نفر در اوایل همین سال تعیین تکلیف شدند. ۳۰ هزار نفر در یکی دو هفته اخیر ابلاغ شده که تعیین تکلیف شوند و مابقی در طی ماه‌های آینده پیگیری شده و تعین تکلیف می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  تنها راه استخدام و تبدیل وضعیت ، داشتن پول و پارتی هست آزمون و ... هم صرفا بهانه دهان پر کنی هست برای رد کردن هر کس که نمی خواهند و پارتی ندارد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  به خدا اگر شما خدا مشناسید تکمیل ظرفیت بزنید بچه ها ی ما دارن دیوونه میسن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وقتی بودجه کم میارن آگهی استخدام میدن بعدم اونایی که سهمیه دارنو میپذیرن مسخره ها