کد خبر 504846

طبق آمار وزارت امور مهاجرین افغانستان؛

ایران چند میلیون مهاجر افغان دارد؟

​وزیر مهاجرین افغانستان اعلام کرد که در مجموع ۶.۵ میلیون نفر مهاجر افغان در دیگر کشورها هستند که ۲.۵ میلیون نفر آنها در ایران حضور دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «نور رحمان اخلاقی» وزیر امور مهاجرین افغانستان اعلام کرد که در حال حاضر 6.5 میلیون اتباع افغان در کشورهای دیگر مهاجر هستند.

وی افزود که در حال حاضر 2.5 میلیون مهاجر افغان در افغانستان در سه حالت داری کارت آمایش، پاسپورت و فاقد مدارک اقامتی در ایران زندگی می‌کنند.

رحمانی ادامه داد که از این شمار یک میلیون و 470 هزار نفر دارای مدارک اقامتی هستند که از میان آن‌ها حدود 950 هزار نفر دارای کارت آمایش، 450 هزار نفر دارای پاسپورت خانوار و 70 هزار نفر نیز دارای پاسپورت اقامت درازمدت و اقامت هستند.

وزیر امور مهاجرین شمار مهاجران افغان در پاکستان را نیز 2.5 میلیون نفر دانست که شامل سه دسته، دارندگان کارت مهاجرت (PoR)، دارندگان کارت شهروندی افغانستان و افراد فاقد مدرک می‌باشند.

وی افزود که حدود یک میلیون و 422 هزار و 588 نفر دارای کارت مهاجرت، حدود 789 هزار و 198 نفر دارای کارت شهروندی افغانستان و 500 هزار نفر نیز فاقد مدرک هستند.

رحمانی شمار مهاجران افغان در کشورهای اروپایی را نیز 709 هزار 549 نفر اعلام کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این آمار مربوط به سالها قبل میشه . آمار الان بالای پنج یا شش میلیون نفره.