مسابقات جنگ سگ‌ها هر ساله در شهر گلوگاه و با حضور شرکت کنندگانی از سراسر استان مازندران برگزار می‌شود.

در آخرین دوره برگزاری این مسابقات حدود ۱۰۰ قلاده سگ شرکت داده شدند. قبل شروع مسابقه صاحبان سگ با رفتن روی باسکول و سپس بغل کردن سگ‌های خود این حیوانات را وزن کشی می‌کنند تا سگ‌ها در وزن‌های متوازن با هم مسابقه بدهند. برپایی میدان جنگ خونین میان سگ‌ها که در برخی موارد نیز با شرط بندی و قمار توأمان می‌شود، علاوه بر ضدیت با اصول مسلم قانونی و عرفی کشور، نقض آشکار حقوق حیوانات و آزار و اذیت این مخلوقات خداوند است. علاوه بر این‌ها چنین مراسم خارج از عرفی به لحاظ روانی نیز واجد آثار سوء برای تماشاچیان بویژه تماشاچیان فاقد سن قانونی است؛ به همه این‌ها باید نقض پروتکل‌های بهداشتی را نیز با برپایی چنین مراسمی افزود.

هشدار: گزارش زیر حاوی تصاویری‌ست که دیدن آن ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد

کد خبر: ۵۰۳۵۲۹
منبع : میزان
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  پس چرا دولت مداخله نمی کنه وچرا برخورد قانونی و قاطع با این افراد قانون شکن نمی شه ؟؟حالا اگه بازنشستگان برای افزایش حقوق تجمع می کردن و خواستار افزایش حقوق زیر خط فقر خود بودن خیلی سریع مسوولین وارد می شدن و مردم رو متفرق می کردن !!

 • مهدی
  ۲ ۱

  واقعا جای بس بی تاسف است ،،یک علت فقر فرهنگی و‌علت دیگر هم نبود امکانات تفریحی در شهر ستان های کوچک است

  • حسین سربندی
   ۰ ۰

   خاک تو سر همتون کثافت های آشغال چیکار این بنده خدا ها دارین واقعا براتون متاسفم

 • داودسلطانی
  ۰ ۱

  یادش بخیر بچه که بودیم فیلمهایی از فرعون ها ویا از سزار پادشاهان خود خار نشان می دهند که امکان را یاد ان روز می اندازه این جور پیش برویم انشاءالله چند سال دیگه با انسانها حیوانات نبرد میکنیم البته در بعضی از کشورها چنین مسابقها دایر میباشد خدایا شکر

 • عباس شاه محمدی
  ۲ ۰

  سلام یک مشت لومپن ضد محیط زیست با رفتار و کردار احمقانه حیوانهای بی گناهی که صد کار دیگه ازشون برمیاد رو به جون هم می اندازند و یک مشت احمق تر که آتیش بیار معرکه هستند و این حرکات رو فیلم برداری می کنند بجای بجون هم انداختن این حیوون با معرفت من پیشنهاد می کنم مسابقه حمل بار یا مسابقه دویدن و یا مسابقه محک هوش برگزار کنید و هر کدوم بهتر کارهای محوله رو انجام بده برنده س یا مسابقه زنده یابی در زیر آوار یا مسابقه حس بویایی بهتر برگزار کنید چیه مثل آدم های بدوی ماقبل تاریخ سگها رو به جون هم می اندازید که همدیگر را بدرند و بیماری به هم منتقل کنند !

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این انسانیته؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بسیار جای تاسف است

 • محمد
  ۱ ۰

  باعث تآسف است در کشوری که ادعای تمدن اسلامی چندین هزارساله داریم. حیوان آزاری رسم است. آخر در کجای اسلام به حیوان آزاری تسویه شده ؟

 • حمید راد
  ۰ ۰

  متاسفم برای آدمهای بی فرهنگ و دور از اخلاق انسانی که این کار ضد عاطفی را انجام میدن