کد خبر 499407

یک نماینده مجلس خبر داد؛

تخصیص بودجه ویژه برای رتبه بندی معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش با اشاره به حضور حاجی میرزایی در این کمیسیون گفت: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون اجتماعی دولت به پایان رسیده و هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات نشست روز گذشته این کمیسیون (سه شنبه 30 دی) اظهار داشت: در این نشست تعداد زیادی سؤال نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش مطرح بود و به همین دلیل حاجی میرزایی میهمان این کمیسیون بودند.

وی در باره جزئیات این سوالات افزود: یکی از سوالات در مورد آخرین وضعیت رتبه بندی فرهنگیان بود که وزیر آموزش و پرورش پاسخ داد هفته آینده لایحه رتبه بندی فرهنگیان در کمیسیون اجتماعی دولت جمع‌بندی شده و بلافاصله به مجلس ارائه می‌شود که برای این کار 5200 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس همچنین در مورد آخرین وضعیت اعمال مدرک فرهنگیان به نقل از حاجی میرزایی گفت: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که این وزارتخانه آخرین مدرک فرهنگیان را قبول دارد و آن را اجرایی خواهد کرد و به همین دلیل دستورات لازم را داده است که از اول بهمن مدرک دوم فرهنگیان را اجرا شده و برای این وزارتخانه آخرین مدرک ملاک است.

فلاحی اظهار داشت: یکی دیگر از سوالات نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش در مورد عدالت آموزشی بود که حاجی میرزایی بر لزوم اجرای این عدالت تأکید کرد و گفت: دسترسی کامل و کیفیت آموزش برای این وزارتخانه از اهمیت بالایی برخوردار است، این در حالی است که 5 هزار مدرسه زیر 5 دانش‌آموز در کشور وجود دارد و 22 درصد مدارس کشور هم نیاز به افزایش ایمنی دارند که برای این کار 200 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، هر چند که اعتبار ایمن سازی مدارس نسبت به سال 98، 2 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده ولی کافی نیست.

وی درباره دیگر سؤال مطرح شده در نشست این کمیسیون خاطرنشان کرد: سؤال بعدی در مورد ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع تعیین تکلیف استخدام معلمان بود که از حاجی میرزایی سؤال شد که این شورا به چه دلیلی به این موضوع ورود کرد، آیا نامه‌ای از سوی آموزش و پرورش بوده یا این که آنها راساً اقدام به این کار کرده‌اند، که وزیر آموزش و پرورش توضیح داد ما پیش از این نامه‌ای را به مقام معظم رهبری در این باره ارسال کرده بودیم و ایشان این نامه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده بودند.

سخنگوی کمیسیون آموزش درباره دیگر جزئیات مطرح شده کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکی از نمایندگان درباره تعارض منافع بین مدیران آموزش و پرورش سؤالی را از حاجی میرزایی مطرح کرد که او پاسخ داد 70 نفر از مدیران این وزارتخانه به همین دلیل حکم توقف فعالیت مدارس و آموزشگاه‌ها دریافت کردند ضمن این که 49 مدیر هم با اجرای این قانون استعفا دادند، هر چند که انتصاب این افراد بیشتر تحت فشار نمایندگان مجلس و برخی دیگر از مسؤولان کشور بوده است.

فلاحی درباره سوالی که احمد نادری با موضوع اجرای سند 2030 در آموزش و پرورش مطرح کرد، گفت: نماینده تهران در این باره از وزیر آموزش و پرورش سوالی مطرح کرد که وزیر پاسخ داد در دوران وزارت من احدی از افراد اقدام به اجرای سند 2030 نکرده‌اند و معتقدم که اجرای سند 2030 یعنی تربیت سرباز برای غرب؛ البته ما هر هفته هم جلسه‌ای برای اجرای سند تحول بنیادی در آموزش و پرورش داریم.

وی در پایان گفت: یکی دیگر از نمایندگان سوالی را درباره چرایی درج واژه سند 2030 در گزارش عملکرد بودجه 1400 از وزیر آموزش و پرورش پرسید که او پاسخ داد واژه سند 2030 در این گزارش عملکرد از سال 95 وجود داشته و متأسفانه هیچ کس از آن زمان تاکنون این کلمه را در این گزارش عملکرد پاک نکرده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • محمدرضا
  ۰ ۷

  سلام لطف کنیدیک نگاه هم به خدمات وسرایدارها همبیندازیدچرامارتبه بندی نمی شویم

  • ناشناس
   ۴ ۱

   آخه آقای محمد رضا،سرایدار عزیز!رتبه بندی به مدارک بالا تعلق می گیره.میشه بگید شما چه مدرک تحصیلی داری که باید رتبه بندی شامل حالت بشه؟!!!!!

 • رحمانی
  ۶ ۱

  خیلی خیلی خیلی کم بودجه در نظر گرفته شده قابل توجه نمایندگان محترام

 • ح .ناشناس.منطقه 9 تهران
  ۰ ۱

  به فکر سرایداران قراردادی مدارس آموزش پرورش .شهر تهران که20 سال.قراردادی هستندبا حقوق 2800میلیون درماه چه فکری خواهید کرد...

 • ناشناس
  ۳ ۰

  آقای وزیر آموزشوپروش تورا خدا يه حرف را راست بگو نه برا ی فرهنگیان بلکه برای اخرتتتتتتتت