کد خبر 496718

یک مقام مسئول خبر داد؛

تغییر حضور کارکنان به دو سوم در تهران

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، وضعیت کرونایی تهران را زرد اعلام کرد و گفت: در این شرایط دو سوم کارکنان دستگاه‌ها و نهادها باید در محل کار خود حضور پیدا کنند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا زالی  افزود: دورکاری کارکنان گروه بیماران پرخطر ۱۵ گانه مانند بیماران قلبی و عروقی، دیابتی و افراد بالای ۶۰ سال همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم آیینی و مذهبی مانند نماز جمعه کماکان تعطیل است و برپایی اجتماعات بیشتر از ۳۰ نفر در فضاهای سرپوشیده همچنان در شهرها با وضعیت زرد محدودیت دارد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: خروج از شهرها با وضعیت زرد مانند تهران بلامانع است ولی ورود به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوعیت دارد.

زالی تاکید کرد: ممنوعیت تردد خودروها از ۹ شب تا چهار صبح در شهرهای با وضعیت زرد ادامه دارد و همچنین بخش های حضوری مدارس، دانشگاه و حوزه های علمیه کماکان تعطیل است.

وی یادآور شد: در شرایط زرد محدودیت های کرونایی مانند بسته بودن مشاغل گروه چهار، ورزش های سالنی و پُربرخورد کماکان ادامه پیدا می کند.

حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا صبح امروز از تغییر وضعیت تهران و ۲۱۲ شهر دیگر به رنگ زرد خبر داد و گفت: ۶ شهرستان قرمز در کشور وجود دارد که همه آنها در استان مازندران است. شهرستان‌های آمل، ساری، نکا، رامسر، بهشهر و محمودآباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: ۲۳ شهر نارنجی داریم که ۱۸ شهر آن مربوط به استان مازندران است. وضعیت سه استان شمالی کشور مازندران، گلستان و گیلان نارنجی است و این سه استان در اولویت ممنوعیت قرار دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر