کاهش ۶۶درصدی سود سینماها

بیماری کرونا بر صنعت سرگرمی تاثیر عظیمی گذاشت و سینماها را با خطر بزرگی روبه‌رو ساخت، اما این خطر تنها متوجه امسال نیست و تا چند سال‌ تداوم دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ شرکت معروف تحقیقات و حسابرسی پرایس‌واترهاوس‌کوپرز (PwC) در گزارش پیش‌بینی سالانه خود تخمین زده که بعد از افزایش ۶/ ۳ درصدی سود سینماهای جهانی در سال ۲۰۱۹ و رسیدن آن به ۱/ ۴۵ میلیارد دلار، سود امسال با یک کاهش شدید ۶/ ۶۵ درصدی به‌خاطر پاندمی ویروس کرونا به ۵/ ۱۵ میلیارد دلار کاهش پیدا می‌کند. برای آمریکا، مطالعه سالانه این شرکت تخمین می‌زند که سود ۴/ ۱۱ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۹ با افتی ۷/ ۶۵ درصدی به ۹/ ۳ میلیارد دلار برسد.این شرکت هشدار داد که «کل اکوسیستم سینما به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد» و سود سینما که شامل سود باکس آفیس و تبلیغات سینما می‌شود، سالانه ۴/ ۲ درصد کاهش خواهد داشت و سال ۲۰۲۴ را با ۹/ ۳۹ میلیارد دلار تمام می‌کند.

در زمینه سود صنعت سرگرمی و رسانه جهانی، این شرکت تخمین می‌زند ۲۰۲۰ «شاهد شدیدترین سقوط در میزان سود در تاریخ ۲۱ ساله ثبت آمارها» خواهد بود و با کاهشی ۶/ ۵ درصدی یا بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار، به رقم ۰۲/ ۲ تریلیون دلار می‌رسد. این شامل ۳/ ۷ درصد کاهش در ایالات متحده از ۹/ ۷۱۲ میلیارد دلار به ۶/ ۶۶۰ میلیارد دلار می‌شود.

در سال ۲۰۰۹ که آخرین سالی بود که اقتصاد جهانی افت کرد، هزینه‌های کل صنعت جهانی سرگرمی و رسانه فقط ۳ درصد کاهش یافته بود. حالا PwC پیش‌بینی می‌کند هزینه‌ها ۴/ ۶ درصد رشد ‌کند. با نگاه به چشم‌انداز پنج ساله، این شرکت حسابرسی تخمین می‌زند که میزان رشد هزینه‌ها سالانه به‌طور متوسط تا پایان ۲۰۲۴ معادل ۸/ ۲درصد خواهد بود.

این شرکت همچنین به این نکته اشاره می‌کند که نحوه دسترسی استودیوهای آمریکایی به مشتریان‌شان درحال تغییر است. بیشتر آنها حالا درحال راه‌اندازی سرویس‌های استریمینگ خود هستند و تعداد کمتری از فیلم‌ها دارند در سینماهای آمریکای شمالی به نمایش درمی‌آیند. در گزارش این شرکت آمده: «با توجه به اینکه آن‌قدر تقاضا برای پلت‌فرم‌های استریمینگ بالاست، احتمالا میزان تولید محتوا طی بازه پیش‌بینی‌شده ثابت خواهد ماند یا افزایش خواهد داشت، اما در سال ۲۰۲۰ یک وقفه کوتاه‌مدت به‌خاطر پاندمی پیش آمده است.»

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها