کد خبر 494247

پرسش از معاون کل وزیر بهداشت؛

کرونا جان کدام رده سنی را بیشتر می‌گیرد؟

ایرج حریرچی با بیان اینکه کماکان رده سنی بیشتر جان باختگان کرونایی بیش از ۶۵ سال است، گفت: مردم در صورت مشاهده کوچکترین علائمی با سامانه ۴۰۳۰ و مراکز درمانی تماس گیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در بخش خبری شبکه 5 سیما با اشاره به آخرین وضعیت بیماران کرونایی در کشور، اظهار داشت:موارد ناشی از نوسان در آمار طبیعی و معمولی است؛ همان طور که در آمار روزانه کشورها نیز این نوسان  وجود دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم در طرح ارزشمند غربالگری شهید سلیمانی  که در حال انجام است، روند نزولی و ثبات را داشته باشیم و این روند ادامه پیدا کند.

معاون کل وزیر بهداشت در باره اینکه «رده سنی فوت شدگان کرونایی چگونه است؟»، گفت: کماکان اکثر افرادی که در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند بالای 65 سال بوده و عمده آنها دارای بیماری زمینه‌ای هستند.

حریرچی اضافه کرد:‌از لحاظ مدت بستری بیماران تا زمان بهبودی یا مرگ بیماران فاصله تغییری نکرده و خوشبختانه اکنون بیماران در وضعیت بهتری به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

وی تصریح کرد:‌مردم در صورت مشاهده کمترین علائمی با سامانه 4030یا مراکز درمانی ارتباط برقرار کرده و اگر کوچکترین ضرورتی برای مراجعه به بیمارستان حس کردند، به بیمارستان مراجعه کنند

بیشتر بخوانید
ارسال نظر