سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد؛

تعیین تکلیف بازگشایی مدارس تا ٢هفته آینده

رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:بازگشایی مدارس تا دو هفته آینده در کمیته‌های در نظر گرفته شده تعیین تکلیف می‌شود.

تعیین تکلیف بازگشایی مدارس تا ٢هفته آینده

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا امشب بیست و نهم آذر ماه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به بررسی آخرین تدابیر برای کنترل کرونا پرداخت.

علیرضا رییسی با اشاره به اینکه خوشبختانه به دنبال اقدامات انجام شده در سطح کشور، اکنون هیچ شهر قرمزی نداریم گفت: اکنون ۲۰۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند و این نشان دهنده آن است که وضعیت مطلوب است و امیدواریم این ۲۰۵ شهر نارنجی هم تبدیل به زرد و زرد‌ها هم تبدیل به سفید شوند.

او افزود: در این میان چهار شهر نیازمند توجه ویژه هستند و امروز هم به استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه توصیه‌های لازم ارائه داده شد، این چهار شهر شامل کردکوی در گلستان، بافت در کرمان، آمل و گلوگاه در مازندران هستند بنابراین؛ این چهار شهر نیازمند توجه بسیار ویژه هستند و حتماً باید رعایت شود و می‌توانند در آستانه قرمز شدن، باشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی گفت: به دلیل شرایط کرونا در کشور، این آزمون قبلاً دو بار به تعویق افتاده بود، صد هزار نفر بعد از برگزاری این آزمون جذب مراکز دولتی خواهند شد لذا به همین دلیل با توجه به وضعیت آرامش نسبی که ایجاد شده، این آزمون در بیش از ۲۷۰۰ حوزه امتحانی و با رعایت شیوه نامه‌ها و حداقل جمعیت در موعد مقرر و در دی ماه برگزار خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس نیز برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی در شهر‌های نارنجی و زرد مطرح شد که این دانش آموزان بتوانند حضوری در کلاس‌های درس شرکت کنند، این بحث مخالفین و موافقینی دارد که در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

تا اواخر بهار واکسن مورد تایید و استاندارد تولید انبوه می‌شود

رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسن تولید داخل وارد فاز یک می‌شود؛ هر فاز براساس تعریفی که دارد باید آزمایش‌های خود را طی کند. در حال رایزنی هستیم تا واکسن مورد تایید و استاندارد برای گروه‌های حساس وارد کشور شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: هیچ واکسنی در طول تاریخ اثربخشی ١٠٠ درصدی نداشته است. تا اواخر بهار واکسن تولید انبوه می‌شود و در این مدت به دنبال آن هستیم که گروه‌های آسیب پذیر را واکسینه کنیم.بیشترین هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی تداوم روند کاهش بیماری کروناست.

 

ارسال نظر
ارسال نظر
 • نیلو
  ۰

  تو رو خدا ی فکری هم برای مدارس شبانه روزی کنید دانش اموزان از دور نزدیک برای امتحان میان تو رو خدا امتحانای مدارس شبانه روزی کشور رو محازی کنید خواهش میکنم ازتون تو رو خداا😭😭😭😭😭😭😭😭😭😔😔

 • معبودی
  ۰

  اگر بازگشایی بشه باید برای همه باشه دیگه،چرا فقط اول و دوم، خدا شاهد این باز بشه فقط یه جا درس میدیم،یا داخل شاد یا حضوری، تموم شد و رفت،رسما معلم ها شدن عروسکتون

 • علی
  ۰

  سلام.اوج زمستانه کرونا شروع شده.چرا میخواهید بچه های اول و دوم دبستان حضوری مدرسه بفرستید.کودکان را به کشتن بدهید.