کد خبر 489612

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور؛

اعتبار کارت ملی‌های هوشمند ارتقا می‌یابد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: به دنبال آن هستیم تا زمان حل شدن مشکل تامین بدنه کارت ملی اعتبار این کارت را ارتقا دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره اعتبار کارت ملی هوشمند اظهار کرد: اعتبار کارت ملی‌های هوشمند ۷ سال است که با پایان مدت، اعتبار کارت ملی‌های هوشمند تمدید می‌شود.

او در ادامه بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا زمان حل شدن مشکل تامین بدنه کارت ملی، اعتبار این کارت‌ها را افزایش دهیم، اما بعد از رفع این مشکل به دلیل تغییر در چهره یا از بین رفتن اثر انگشت کارت ملی‌های هوشمند نیاز به بازیابی دارد تا شهروندان بتوانند بهره مندی لازم را از این کارت‌ها داشته باشند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به برنامه ریزی برای تجمیع در کارت ملی‌های هوشمند، اظهار کرد: اخیرا یکی از مراجع تحقیقاتی و پژوهشی اعلام کرده است که پروژه کارت ملی هوشمند شکست خورده است، اما اینطور نیست در حال حاضر ده دستگاه در حال بهره برداری از کارت ملی هوشمند هستند.

ابوترابی تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مکرر سازمان ثبت احوال و رئیس جمهور هفته گذشته دستور صریحی در خصوص کارت ملی‌های هوشمند به سازمان برنامه و بودجه داده شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه چاپخانه دولتی متولی تامین بدنه کارت ملی هوشمند است، افزود: چاپخانه دولتی قول داده است که ماهانه یک میلیون بدنه کارت ملی هوشمند تولید کند، اما ظرفیت سازی سازمان ثبت احوال ماهانه ۲.۵ میلیون کارت ملی هوشمند است که اگر این مقدار تولید شود حداکثر ظرف مدت ۵ ماه این پروژه به اتمام می‌رسد.

او تصریح کرد: با تولید ماهانه یک میلیون بدنه کارت ملی هوشمند این پروژه ظرف مدت ده ماه به اتمام خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر