کد خبر 489335

رئیسی: ۱۲شهر کشور در وضعیت قرمز هستند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم هم اکنون به ۹۰ درصد رسیده است، گفت: با این حال هنوز ۱۲ شهر کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «علیرضا رئیسی » شنبه شب در گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبر با اشاره به اینکه به طور میانگین هم اکنون روزانه 70 هزار تست کرونا در کشور انجام می شود. افزود: برنامه ریزی ما انجام 100 هزار تست کرونا در روز است که کمبودی در تهیه تجهیزات نیست اما در انجام آن مشکلاتی داریم.

وی اظهار داشت: پیش از این از هر 30 یا 40 هزار، نتیجه تست کرونا 14 یا 15 هزار نفر مثبت بودند، اما هم اکنون از 63 هزار تست بین 9 تا 10 هزار نفر تست کرونای آنها مثبت است.

رئیسی گفت: هم اکنون حدود 90 درصد پروتکل ها توسط مردم رعایت می شود و 10 درصد رعایت نمی شود و مشکلات اساسی ما نیز از این 10 درصد شروع می شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد : هم اکنون 12 شهر کشور در وضعیت قرمز قرار دارند و در حال حاضر وضعیت 5 شهر آستارا، تالش، آمل ، گلوگاه (بهشهر) و نکا صعودی است.

وی با بیان اینکه هم اکنون علاوه بر 12 شهر قرمز ، 231 شهر کشور وضعیت نارنجی و 205 شهر در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: این در حالی است که پیشتر 80 شهر کشور در وضعیت زرد بودند اما با رعایت پروتکل ها و اعمال محدودیت ها هم اکنون تعداد شهرهای زرد کشور به 205 شهر رسیده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: با اعمال محدودیت های هوشمند تردد بین شهری 31 درصد کاهش یافته و نیروی انتظامی روزانه 11 هزار نفر را پای کار آورده است.

رئیسی بیان کرد : بیش از 600 هزار خودرو که محدودیت های تردد بین ساعت 21 تا 4 صبح را رعایت نکرده بودند، توسط نیروی انتظامی جریمه شده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا یادآور شد: در این راستا بیش از 2 میلیون خودرو از نیروی انتظامی تذکر تردد غیرمجاز گرفته اند، 772 هزار دستگاه خودرو پس از جریمه برگشت داده شده اند و بیش از 52 هزار خودرو در شهرهای نارنجی و 60 هزار خودرو در شهرهای قرمز جریمه شده اند.

وی اظهار داشت: هفته گذشته چند شهر در 4 استان اردبیل، گیلان ، مازندران و گلستان وضعیت قرمز بودند اما با افزایش محدودیت ها استان های اردبیل و گلستان از این وضعیت خارج شدند اما هم چنان 4 شهر در استان گیلان و 5 شهر در استان مازندران در وضعیت قرمز هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطر نشان کرد: در استان گیلان آستارا ،انزلی، رودسر و تالش و در استان مازندران شهرهای آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی تاکید کرد: همچنان رعایت فاصله گذاری، زدن ماسک و شستشوی دستها باید مورد توجه جدی مردم قرار گیرد و تجمع و دورهمی ها در فضای بسته که بیش از 45 دقیقه طول بکشد، ابتلای مردم را به ویروس کرونا بسیار افزایش می دهد، زیرا قدرت سرایت کنندگی کووید 19 در روزهای اخیر بسیار جهشی شده و حتی ابتلای افراد کم سن و سال را هم در بر می گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر