کد خبر 488746

ابلاغ فوری مصوبه مجلس درباره پروتکل‌های الحاقی؛

ربیعی درباره مصوبه پروتکل‌های الحاقی توضیح داد

سخنگوی دولت با اشاره به ابلاغ فوری مصوبه مجلس درباره پروتکل‌های الحاقی، گفت: بر اساس عرف و روال اداری و ساز و کارهای مکاتبات و با احتساب روزهای تعطیل پنج‌شنبه و جمعه، رئیس جمهور تا آخر وقت چهارشنبه، فرصت ابلاغ داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی ربیعی با اشاره به  بحث ابلاغ فوری مصوبه اخیر مجلس در خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در جلسه دولت، اظهار کرد: مسئولان حقوقی و اداری در دولت معتقد بودند با توجه به ساز و کارهای نظام اداری، دریافت نامه مجلس، عملا از روز شنبه محسوب می‌شود. بر اساس عرف و روال اداری و ساز و کارهای مکاتبات، با احتساب روزهای تعطیل پنج‌شنبه و جمعه، رئیس جمهور تا آخر وقت چهارشنبه، فرصت ابلاغ داشت.

وی افزود: بر همین اساس روز شنبه شانزدهم آذرماه، معاونت امور مجلس  رئیس‌جمهور مطابق رویه گذشته، فرم ابلاغ قانون را برای دفتر رئیس جمهور ارسال کرده است.‌

وی تأکید کرد: این قانون متاسفانه با عجله روز سه‌شنبه توسط رئیس محترم مجلس ابلاغ شده است.

سخنگوی دولت در پایان گفت: فارغ از موضوع فوق‌الذکر، در میان اتفاقات و تحولات سریع در جهان که ما باید فرصت‌های خود را در آن جستجو کنیم  و با نگاهی به وضعیت زندگی مردم، فشار و سختی تحریم، به نظر می‌رسد ما نیاز به طمانینه بیشتر و رفتار هم‌افزا و در کنار هم بودن و دادن پیام انسجام به خارج و آرامش و امید به آینده بهتر در داخل کشور هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر