حاجی‌میرزایی تشریح کرد؛

روش‌های مختلف استخدام در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: به دانشگاه فرهنگیان اجازه دادیم آنجا که خودش ظرفیت دارد از ظرفیت خودش و آنجا که ظرفیتش کم است، از ظرفیت سایر دانشگاه‌ها استفاده کند و هر کسی که به طریق دیگری با ما همکاری می‌کند، می‌تواند از این مسیر به ما بپیوندد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: درباره نیروی جدید به آموزش و پرورش در طی سال‌های گذشته یک مسیرهای متنوعی ایجاد شده است که این مسیرها هم ما را به مشکل و زحمت می‌انداخت و هم افراد را به زحمت می‌انداخت. یعنی توقعاتی شکل می‌گرفت که افراد انتظار استخدام داشتند و محدودیت‌های استخدامی وجود داشت.

ما باید پیرامون خودمان را منظم کنیم تا معلم با عشق و انگیزه سرکار بیاید. بر اساس قانون موظف بودیم همه کسانی که تا قبل از 91 آمدند و به شکلی در آموزش و پرورش کار کردند، تعیین تکلیف کنیم، همه را تعیین تکلیف کردیم؛ برخی را امسال استخدام کردیم و بخشی هم سال آینده استخدام می‌شوند و همه تعهداتی که نسبت به معلمین تا قبل از سال 91 داریم، پاسخ دادیم. 

برای پس از آن هم مصوبه‌ای را در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رساندیم که از این به بعد افرادی که می‌خواهند در آموزش و پرورش استخدام  شوند مسیر استخدام آنها در دانشگاه فرهنگیان است.

به دانشگاه فرهنگیان هم اجازه دادیم، آنجا که خودش ظرفیت دارد از ظرفیت خودش و آنجا که ظرفیتش کم است، از ظرفیت سایر دانشگاه‌ها استفاده کند و هر کسی که به طریق دیگری با ما همکاری می‌کند، می‌تواند از این مسیر به ما بپیوندد. 

و آن سال‌هایی که با ما همکاری کرده است به حداکثر سن آنها برای شرکت در آزمون‌های دانشگاه فرهنگیان اضافه می‌شود بنابراین مسیر آنها روشن شد و مشکلی نیست. 

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • هموطن
  ۱ ۰

  جناب وزیر شفاف صحبت کنید لطفا
  احساسی برخورد نکن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام چراعدالت در حق ماکه بیشترین سابقه ی تدریس را داریم رعایت نمیشه ،پس چرا کلاس میدن،ما۹۲به بعد،نهضتی هاازشماخواستاراستخدامیم جوونیمون روبه هدردادیم،خاک نهضت خورده ایم ،باتشکر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام فکرنمیکنیداین پیشنهادبرانهضتی های۹۲به بعددیراست که تغییر رشته بدن امتحان بدن برا دانشگاه فرهنگیان سنشون رادرنظرگرفتین،انصاف،،

 • ناشناس
  ۱ ۰

  قبل از ۹۱ رو با مدارک الکی گرفتید باید بعد از ۹۱ رو هم بگیرید و بعد تصمیم نهایی رو بگیرید ن الان ک ما از ۹۱ ب بعد بلاتکلیفیم

 • مربی
  ۱ ۰

  باسلام.با این همه سابقه ازمون دادن واقعا ظلمه!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این بی انصافی پس بقیه که عمرشون گزاشتن چی

 • اموزش دهنده
  ۰ ۰

  اقای وزیر ما مثل اموزش دهنده های قبل ازسال نودویک استخدام خواهیم شد اگه هزار بارم تجمع نیاز باشه خواهیم اومد دم وزارت یادم مجلس حقمان را از شما میگیریم