کد خبر 477428

عبور حیوانات وحشی از دیوار مرزی آمریکا و مکزیک

دانشمندان بر این باورند که قرار دادن یک مانع فیزیکی در مرزی آمریکا و مکزیک زیستگاه منحصر به فرد این منطقه را نابود خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، یک عکاس مکزیکی با نصب دوربین در دیوار مرزی ایالات متحده آمریکا و مکزیک تصاویری از حیواناتی که از این دیوار عبور می‌کنند ثبت کرده است.

  1. بر اساس این گزارش، الخاندرو پریتو می‌گوید که این دیوار زندگی حیوانات وحشی را در معرض تهدید و نابودی قرار داده است.

او گفت که بخش‌های زیادی از دیوار مرزی آمریکا و مکزیک نفوذناپذیر است، اما بخش‌های جدید آن با تیر‌های فولادی است که فقط ۱۰ سانتیمتر فاصله دارند که برای عبور حیوانات بسیار باریک است.

ساخت دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس ایالات متحده آمریکا بود. دیواری به طول ۳۱۰۰ کیلومتر و ارتفاع ۹ متر که ساخت آن از اواخر سپتامبر سال ۹۶ آغاز شد. دیواری که از شمار زیادی از نواحی مرزی این دو کشور، از جمله نواحی بزرگ شهری تا بیابان‌های غیرقابل سکونت می‌گذرد تا جلوی مهاجران غیر قانونی را بگیرد که از طریق این مرز می‌گریزند تا به آمریکا برسند.

مناطق مرزی شامل بیش از ۱۵۰۰ گونه بومی گیاهی و جانوری می‌شود که برخی از مناطق متنوع زیست محیطی آمریکای شمالی را پوشش می‌دهد و مناطق شمال آمریکا برخی از متنوع‌ترین مناطق زیست محیطی را تشکیل می‌دهند.

دانشمندان بر این باورند که قرار دادن یک مانع فیزیکی بین دو منطقه، این زیستگاه منحصر به فرد را نابود خواهد کرد. این دیوار مهاجرت گونه‌ها را محدود می‌کند و گونه‌های جانوری و گیاهی را به سمت انقراض می‌برد.

موجوداتی که زندگی و حیات و بقای آن‌ها با ساخت و اتمام این دیوار در معرض خطر قرار می‌گیرد شامل گرگ‌های خاکستری مکزیکی، جَگوار یا پلنگ خالدار آمریکایی و شاخ‌چنگالی‌های بیابان سونورا (بیابانی در آمریکای شمالی که در دو سوی مرز ایالات متحده آمریکا و مکزیک) می‌شود.

785774_746

785778_618

785783_387

785789_295

بیشتر بخوانید
ارسال نظر