کد خبر 474511

موزه تاریخ طبیعی در لندن انتخاب کرد؛

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش سال۲۰۲۰

موزه تاریخ طبیعی در لندن هرسال بهترین عکس‌های مربوط به طبیعت و حیات وحش را انتخاب می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرادید، موزه تاریخ طبیعی در لندن هرسال بهترین عکس‌های مربوط به طبیعت و حیات وحش را انتخاب می‌کند. در آلبوم زیر هم بهترین عکس سال ۲۰۲۰ را می‌بینید و هم عکس‌هایی که به مرحله نهایی رقابت برای برنده شدن جایزه رسیده بودند:

جایزه اصلی: درخت در آغوش ببر

سرگئی گورشکوف، جایزه بهترین عکس حیات وحش سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد. یک ببر ماده در جنگل شرق سیبری درخت کاجی را بغل کرده است. عکاس سرشناس روسی برای ثبت این لحظه هیجان‌انگیز ۱۱ ماه با دوربینی مجهز به لنز تله انتظار کشید.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

بهترین پرتره حیوان

داوران مسابقه عکس میمون دماغ‌دراز را به عنوان بهترین پرتره سال انتخاب کردند. دماغ این میمون‌ها، که فقط در جزایر بورنئو زندگی می‌کنند، مثل خرطوم دراز می‌شود. دماغ مانع غذا خوردن آن‌ها می‌شود، اما حواس دیگر آن‌ها را تقویت می‌کند. عکس را موگنس ترول دانمارکی گرفته است.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

دنیای زیر آب

عکسی که عکاس چینی سوندا کای در کرانه فیلیپین از یک ماهی مرکب کوچک گرفته، برنده جایزه بهترین عکس آبزیان شد. داوران در این دور از مسابقه در یک رقابت آنلاین حدود ۴۹ هزار تصویر را از عکاسان حرفه‌ای و آماتور بررسی کردند. صد عکاس به دور نهایی رسیدند.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

قورباغه شیشه‌ای

این قورباغه شیشه‌ای، جانوری نادر است که تنها در اکوادور وجود دارد و نوع آن رو به انقراض است. قورباغه زیر باران عنکبوتی شکار کرده و در حال تناول آن است. این عکس که توسط خایمه کولبراس از اسپانیا برداشته شده، جایزه بهترین عکس را در بخش رفتار دوزیستان و خزندگان دریافت کرد.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

فریاد آتش از دل زمین

کوه اتنا در سیسیل فعال‌ترین آتشفشان اروپا شناخته می‌شود. لوچانو گاودنسیو از ایتالیا با این عکس جایزه محیط زیست را از آن خود کرد. تصویر حالتی نمادین دارد که همچون فریادی از عمق زخمی روباز انسان را به تأمل درباره سرنوشت زمین وا می‌دارد.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

بهترین عکس خبری

ماکاک، میمونی بچه‌سال در زنجیر به بازار فروش حیوانات در بالی عرضه شده است. میمون در غل و زنجیر نگاهی اندوهگین دارد. او، چون برده‌ای بی‌زبان از طبیعت آزاد ربوده شده و به شهر آدمیان آمده است، با سرنوشتی تلخ. عکس از پل هیلتون.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

عکاسان نوجوان

لینا هایکینن، دختر نوجوان فنلاندی با این عکس در کاتگوری عکاسان ۱۵ تا ۱۷ ساله شرکت کرده و برنده شده است. در این عکس روباهی زیرک و زیبا که یک غاز وحشی را در شکاف صخره شکار کرده، جلو دوربین غافلگیر شده است. این عکس با نگاهی عاشقانه به طبیعت برداشته شده است.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

کودکان عکاس

سام سلوس، که سن او باید بین ۱۱ تا ۱۴ سال باشد، این دلقک‌ماهی را با دوربین خود در آب‌های اندونزی شکار کرده است. سام از باز بودن دهان ماهی شگفت‌زده شد، اما بعد به او توضیح دادند که ماهی اینجا در دام "خزه‌های گوشتخوار" گرفتار بوده است.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

جانوران بی‌مهره

فرانک دشاندول، عکاس فرانسوی، از این دو زنبور در نزدیکی خانه‌اش در نورماندی عکاسی کرده است. زنبور‌ها در حال ورود به سوراخ لانه هستند. تصویر با آمادگی کامل و شاتری فوق‌العاده سریع عکاسی شده است.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

این هم از پستانداران

این گربه‌سانان بازیگوش اهل استپ‌های کینگای در تبت هستند، شمال غربی چین. شانیوان لی، عکاس چینی هنگامی در کمین گربه‌ها نشست که آن‌ها در جستجوی آذوقه بودند، اما ناگهان مادر بچه‌های خود را از خطر آگاه کرد و همگی فرار کردند.

برترین عکس‌های دنیای حیات وحش

بیشتر بخوانید
ارسال نظر