وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

اخذ مجوز برای تبدیل وضعیت ۷۳هزار نفر از فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش از اخذ مجوز برای تبدیل وضعیت ۷۳هزار نفر از کارکنان آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این نیروها در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی دوره خواهند دید و در آزمون‌ها شرکت خواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه نشست کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حضور خود در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس اظهارداشت: در نشست امروز سوالاتی درخصوص تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس، پیمانی، خرید خدماتی و مجموعه مباحثی که مربوط به نیروی انسانی در آموزش و پرورش می‌شود از جانب نمایندگان مطرح و توضیحاتی در این باره به نمایندگان سوال کننده ارائه شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: گام‌های بلندی برای بهبود وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش صورت گرفته و امسال در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش نیروی انسانی در آموزش و پرورش بی‌سابقه است.

اخذ مجوز برای تبدیل وضعیت ۷۳ هزار نیرو در آموزش و پرورش

حاجی‌میرزایی از تبدیل وضعیت ۷۳ هزار نفر از نیروی انسانی آموزش و پرورش خبر داد و عنوان کرد: به واسطه اخذ این مجوزها این نیروها در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی دوره خواهند دید و در آزمون‌ها شرکت خواهند کرد که این اتفاق طی یک دهه اخیر بی‌سابقه است.

وزیر آموزش و پرورش دیگر اقدام صورت گرفته در آموزش و پرورش را افزایش حقوق فرهنگیان عنوان کرد و اضافه کرد: البته معتقد نیستیم که حقوق فرهنگیان افزایش چشمگیری داشته اما فاصله حقوقی آنها با سایر کارکنان دولت متعادل شده است.

وی درباره جذب نیروهایی که قانون اجازه استخدام آنها را نمی‌دهد، گفت: برخی چنین توقعی از آموزش و پرورش دارند اما ما مجاز هستیم در محدوده‌ای که قانون برای ما تعیین تکلیف کرده اقدام و تبدیل وضعیت کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این افزایش حقوقی که وزیر در مورد ش صحبت می کنه به نیروهای اداری و معلمان تعلق گرفته ولی خدماتیها وسرایدارها را شامل نشده وهمه فرهنگی ها از آن برخوردار نشدند.

 • مجید مومیوند
  ۰ ۰

  لطفا مجوز پرداخت حق التدریس شاغلین را از آقای نوبخت بگیرید تا کی باید چشم به راه باشیم.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام چرابه فکر ما مربیان پیش دبستانی نیستید مگرما چقدمیتونیم رایگان کارکنیم

 • عارف
  ۰ ۰

  ظاهراً نیروهای خدماتی ارزشی ندارند که افزایش حقوق و اعمال مدرک و تبدیل وضعیت شاملشان شودهمان طور که طی سال های گذشته مردن و یا زنده بودن این نیروها برای کسی ارزشی نداشته حالا هم از این دایره فقط نیروهای خدماتی اند چون ....کار می کنند و نباید صدایشان در بیایید این را می گویند عدالت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آیا شامل نیروهای خدماتی هم میشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نیروهای خرید خدمات زیر نظر موسس چطور .آیا شامل آنها هم میشه ؟