کد خبر 467670

مجسمه جدید ملانیا ترامپ که نسوز است! +عکس

پس از به آتش کشیده شدن مجسه ملانیا همسر رئیس جمهور آمریکا در کشور زادگاهش اسلوونی، مجسمه نسوز و ضد ضربه برنزی جایگزین آن شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کار جدید شبیه اثر اصلی توسط برد داونی، هنرمند ساکن برلین از لوئیزویل، کنتاکی و یک صنعتگر محلی، به نام آلس زوپویچ است که از ساکنان «سونیکا» محل تولد ملانیا، در جنوب شرقی اسلوونی است ساخته شده است.

این مجسمه برنزی را روی همان کنده درخت قرار داده اند، جایی که مجسمه چوبی قبلی در آتش سوزی عمدی کاملا آسیب دیده بود.

«برد داونی» با الگوبرداری از طراحی مجسمه قبلی اظهار امیدواری کرده که اکنون تخریب مجسمه جدید دشوارتر خواهد بود.

داونی سوزاندن مجسمه اصلی را نمادی از تنش های سیاسی در آمریکا و به عنوان انتقاد از سیاست های دونالد ترامپ می داند.

وی در ماه جولای به مجله هنری آلمان مونوپل گفت: مجسمه جدید به گونه ای طراحی شده که تا آنجا که ممکن است محکم باشد، و از موادی با دوام ساخته شده که قابل تخریب نیست.

untitled

این مجسمه ساز همچنین از خود در مقابل اتهاماتی مبنی بر اینکه او سوزاندن مجسمه قبلی را تحریم کرده بود به عنوان بخشی از پروسه کار هنری اش قلمداد کرد و گفت: من نه مجسمه را به آتش کشیدم و نه کسی را مجبور کردم که چنین کاری کند.

مجسمه چوبی همسر رئیس جمهور آمریکا در ۴ جولای، که روز استقلال در ایالات متحده است، به آتش کشیده شد. گفته می شود که پلیس هنوز عاملان را پیدا نکرده است.

آلس زوپویچ سازنده مجسمه چوبی گفت که او و ملانیا ترامپ در یک بیمارستان متولد شده اند و به او الهام شده و مجسمه را از بقایای یک درخت لیندن تراشیده است.

مجسمه چوبی ملانیا ترامپ با توجه به پرتره‌ای که از وی در آن طراحی شده از همان روز نخست حساسیت‌هایی را در میان ساکنان شهر زادگاه وی برانگیخت.

«دونی» هنرمند ۳۹ ساله آمریکایی با همکاری یک هنرمند محلی و با استفاده از تنه‌ یک درخت این مجسمه را ساخته بود و در سال ۲۰۱۹ به طور رسمی از آن رونمایی کرده بود.

این مجسمه چوبی، «ملانیا ترامپ» را در لباس آبی رنگی که در روز شروع به کار «‌ترامپ» در سال ۲۰۱۷ به تن کرده بود، نشان می‌دهد.

در ماه ژانویه نیز یک مجسمه بزرگ چوبی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در شهر موراتچه  اسلوونی سوزانده شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری