کد خبر 464550

وزیر آموزش و پرورش:

فردا مدارس در تمام مناطق دایرند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بچه‌های مردم با بچه‌های خودم فرقی ندارند، گفت: مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت‌ترین پروتکل‌ها را رعایت کنید و آموزش هم با رعایت همین پروتکل‌هاست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در اخبار ساعت 21 شبکه یک درباره آخرین تصمیمات آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: یک رویداد بزرگ فرهنگی از فردا آغاز می شود که یک میلیون فرهنگی و 15 میلیون دانش‌آموز درگیر هستند.

وی ادامه داد: دغدغه والدین که به ما منتقل شده است، سلامت دانش ‌آموزان است و این موضوع دغدغه ما هم هست؛ وزارت بهداشت فرماندهی این موضوع را به عهده دارد و پروتکل‌هایی به ما داده است که اگر بتوانیم رعایت کنیم، مدارس را باز کنیم.

* تمام مدارس از فردا آماده ارائه خدمات به دانش آموزان هستند

حاجی میرزایی با بیان اینکه تمام مدارس از فردا آماده ارائه خدمات به دانش آموزان هستند، گفت: در مدارسی که به دلیل تعداد دانش‌آموزان امکان رعایت پروتکل‌ها نیست، دانش‌آموزان دو یا سه گروه می‌شوند؛ رعایت فاصله یک متر، زدن ماسک، کاهش ساعت کلاس درس به 35 دقیقه از جمله موارد رعایت پروتکل‌هاست. 

وی خطاب به خانواده‌ها، بیان کرد: خانواده‌ها تشریف به مدرسه بیاورند و ما این هفته را در خدمتشان هستیم تا وضعیت مدارس را ببینند و نگرانی‌شان برطرف شود و همچنین بچه‌هایی که بیماری زمینه‌ای دارند، در خانواده‌شان، کسی کرونا گرفته یا علائم کرونا دارند، به مدرسه نیایند.

* حضور دانش‌آموزان در مدارس باید با مشارکت خانواده‌ها باشد

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: 116 هزار مدرسه داریم و هماهنگی با آنها و خانواده‌ها کار دشواری است؛ سه شنبه و چهارشنبه با مدیران آموزش و پرورش جلسه داشتیم و اینها را اعلام کردیم؛ مسؤولان وزارت بهداشت گفتند در همه مناطق سخت‌ترین پروتکل‌ها را رعایت کنید و این پروتکل همان پروتکلی است که به مدارس ابلاغ شده است.

وی درباره تضمین گرفتن از والدین برای حضور فرزندانشان در مدارس، گفت: این کار سلیقه فردی بوده است چرا که تضمین دلیلی ندارد. حضور دانش‌آموزان در مدارس باید با مشارکت خانواده‌ها باشد. ما باید با کرونا زندگی کنیم و نمی‌توانیم در خانه بنشینیم تا کرونا تمام شود.

* با اولیا کاملا مدارا می‌کنیم 

حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که «مسؤولیت انطباق پروتکل با اجرای آن، با کیست؟»، اظهار کرد: امسال نظارت معنای دقیق‌تر دارد و به تمام سطوح این نظارت را اعمال کردیم؛ انجمن اولیا و مربیان، والدین، مدیر و همه باید نظارت کنند تا سال ایمن را برای دانش‌آموزان فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: مدارس فردا باز است اما اختیار داده شده است که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ با اولیا کاملا مدارا می‌کنیم و تمام حساسیت‌ها را درنظر می‌گیریم. مدیران در محدوده پروتکل می‌توانند تصمیم گیری کنند و خانواده‌ها را هم در تصمیم‌گیری مشارکت دادیم. 

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا بچه‌های شما و سایر وزرا به مدرسه می‌روند یا معلم به خانه‌شان می‌آید؟»، گفت: فکر می کنم حداقل دیانت اقتضا می‌کند که اگر برای بچه های خودمان تصمیم می‌گیریم، همین باشد؛ بچه‌های مردم با بچه‌های خودم فرقی ندارند. 

وی درباره تحصیل دانش‌آموزان استثنایی، ادامه داد: کلاس‌های این دانش‌آموزان محدودتر است و پروتکل خاصی دارد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌دهد؛ لازم باشد معلمان به منازلشان می‌روند و اگر منع حضور نداشته باشند، امکان حضور در مدرسه را فراهم می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی
  ۱۳ ۴

  مدارس امسال تعطیل بشن خیلی بهتر است تا اینکه با این شیوه ها اموزش انجام بگیره .سلامت بچه ها از همه چیز مهمتره

 • یک معلم
  ۹ ۲

  من معلم هسم و امروز در کلاس درس هستم.باید بگم عیچ پروتکلی رعایت نمیشه

 • علی خیراندیش
  ۷ ۲

  سلام این دروغ است شما اگر فرزند کوچک داشتی یا به غیرانتفاعی میفرستاد ی یا اصلا نمیفرستادی اولا از اولیا تعهد میگیری که اگر بچه ها چیزی شدند مسولیت با خانواده است بعد هم می‌گویید اگر نیایند غیبت می‌خورند شما با جان بچه ها بازی میکنید مثل پینوکیو دروغ می‌گویید

 • م
  ۸ ۲

  جناب وزیر بچه خودتم بود میفرستادی مدرسه؟

 • محمد
  ۴ ۲

  من جون بچم برام مهم تره از تصمیم های مسخره شماست
  شما بچه های مردم را درگیر بیماری میکنید بعد میگیند حالا اشتباه کردیم

 • محمد
  ۷ ۱

  من بانظر اقای علی موافق هستم امسال مدارس تعطیل بشه بهتره تا بخوایم خودمون یا بچه هامونا با این نوع تدریس گول بزنیم

 • ناشناس
  ۶ ۱

  شماها اصلا به فکرمردم هستید که نگران بچه ها هم باشید صد سال سیاه من نمیزارم بچم بره مدرسه بیسواد بمونه بهتره تا بمیره

 • محمد
  ۵ ۱

  مدارس امسال تعطیل بشن خیلی بهتر است

 • M.z
  ۰ ۶

  سلام من امروز به مدرسه فرزندانم رفتم دخترم دولتی و پسرم غیر انتفاعی واقعا پروتکل رعایت شده بود و از مدرسه دخترم که دولتی بود واقعا از کادر دلسوز مدرسه تشکر می کنم که نهایت تلاش خود را کرده بودند و تمام دغدغه شان سلامتی دانش آموزان بود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بازشدن مدارس به صورت حضوری خیلی خطرناکه

 • احسان
  ۱ ۰

  امسال مدارس باید تعطیل شوند...کرونا شوخی بردار نیست.

 • سعید
  ۱ ۰

  اقای وزیر به طناب پوسیده ریست اویزون نشو دروغ نگو بامدرک به مردم بگید چقدر بابت ضدعفونی مدارس کمک کردیدچقدر سرانه دادید مدارس منطقه ۱۴ کوچکترین ضد عفونی صورت نگرفته

 • sadra
  ۰ ۰

  واقعا فرقی ندارند ؟ آیا مدارس فرزندان جنابعالی با مدارسی که در مدارس بدون امکانات در همین مدارس استان تهران یکی هست🙃🙃🙃

 • افشین
  ۱ ۰

  من خودم آموزگار دبستان هستم. این چیزی که من با چشم خودم میبینم خیلی بده. واقعا ب ای خودم و این آموزش و پرورش بی در و پیکر متاسفم.
  دانش آموزان عزیزم!
  من را ببخشید که کاری از دستم بر نمیاد.
  من را ببخشید.
  من را ببخشید.

 • محمود رضائی
  ۰ ۰

  بانوجه به فراز ونشیب بیماری کرونا وبانوجه به حضور جمعی دانش آموزان ودشواری رعایت پروتکل ها مدرسه ها از فضای مجازی پی گیری شدند بهتره

 • اشکان
  ۱ ۰

  خدایی با جون مردم بازیی نکنید