کد خبر 461916

سفیر و ‌نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی

سفر مدیرکل آژانس به تهران ربطی به مکانیسم ماشه ندارد

غریب‌آبادی گفت: ضروری است سفر مدیرکل آژانس به تهران، موجب اعاده اعتماد ایران شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و ‌نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، با توجه به سفر پیش روی مدیرکل آژانس به تهران، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: همانگونه که قبلا اعلام شد، رافائل گروسی مدیرکل آژانس، فردا به ایران سفر می‌کند و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

وی گفت که اعتماد ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی در ماه های اخیر صدمه دیده است. ضروری است که سفر مدیرکل به ایران، موجب اعتمادسازی شود. این سفر، ارتباطی با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد و به خواست آمریکا هم نیست بلکه در چارچوب دعوت طرف ایرانی انجام می‌پذیرد.

سفیر ایران تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد دیگران روابط آژانس و ایران را به ویژه در شرایط حساس فعلی مدیریت کنند. مهم است این اطمینان در تهران داده شود که آژانس بر مبنای سه اصل بی طرفی، استقلال و حرفه‌ای‌گری حرکت خواهد کرد و در مسائل پادمانی نیز فراتر از اصول استاندارد و ارزیابی‌ها و داده‌های مستقل خود عمل نخواهد کرد. تنها در این صورت است که سوءتفاهمات می‌تواند رفع شده و همکاری‌ها تداوم یابد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری