کد خبر 461619

پایان برگزاری پنجاه و هفتمین آزمون سراسری

چند نفر در کنکور شرکت نکردند؟

پنجاه و هفتمین کنکور سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صبح امروز شنبه با رقابت ۱۶۱ هزار و ۸۹۰ داوطلب گروه زبان های خارجی به کار خود پایان داد. این آزمون با وجود استقبال چشمگیر داوطلبان در شرایط حکمرانی کرونا بر سلامت مردم باز هم غایبانی داشت و صندلی های آنها در آزمون های پنج گانه ۹۹ خالی ماند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کنکور گروه آزمایشی هنر روز چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه برگزار شد. سازمان سنجش آموزش کشور برای ۱۱۳ هزار و ۷۳۲ نفر شامل ۸۰ هزار و ۸۵۶ زن و ۳۲ هزار و ۸۷۶ مرد کارت جلسه صادر کرده بود که از این تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۷۴ نفر کارت ورود به جلسه دریافت کردند؛ بنابراین در این آزمون ۱۲ هزار و ۵۸ نفر غیبت داشتند.

آزمون های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی که که روز پنجشنبه ۳۰ مردادماه برگزار شد؛ سازمان سنجش آموزش کشور در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۵۵ هزار و ۲۵۰ کارت شامل ۵۴ هزار و ۲ نفر زن و ۱۰۱ هزار و ۲۴۸ نفر مرد صادر کرده بود؛ با این حال ۱۳۷ هزار و ۱۷۶ نفر کارت ورود به جلسه این آزمون این گروه آزمایشی را دریافت کردند که نشان می دهد این کنکور ۱۸ هزار و ۷۴ غایب داشت.

همچنین برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۵۵ هزار و ۵۸۰ کارت شامل ۲۰۵ هزار و ۶۹۹ نفر زن و ۱۴۹ هزار و ۸۸۱ نفر مرد صادر شده بود. از تعداد آمار کلی کارت صادر شده، ۳۱۹ هزار و ۶۲۲ نفر کارت دریافت کردند و ۳۵ هزار و ۹۵۸ نفر در آزمون علوم انسانی غیبت کردند.

پر داوطلب ترین کنکور در گروه آزمایشی علوم تجربی روز جمعه ۳۱ مردادماه برگزار شد. سازمان سنجش آموزش کشور برای ۵۹۴ هزار و ۲۵۹ نفر شامل ۳۷۷ هزار و ۲۴ نفر زن و ۲۱۷ هزار و ۲۳۵ نفر مرد کارت صادر کرده بود که ۵۲۷ هزار و ۲۷۵ نفر کارت این آزمون را دریافت کردند. بنابراین ۶۶ هزار و ۹۸۴ نفر غایب این آزمون هستند که نسبت به سایر گروه های آزمایشی رقم چشمگیری محسوب می شود.

قطار پر سر و صدای کنکور سراسری صبح امروز شنبه در گروه آزمایشی زبان های خارجی به ایستگاه آخر رسید؛ برای این آزمون ۱۷۴ هزار و ۴۱۲ کارت شامل ۱۱۲ هزار و ۱۷۹ زن و ۶۲۲ هزار و ۳۳ مرد صادر شده بود و ۱۶۱ هزار و ۷۰۲ نفر این کارت ورود به جلسه را دریافت کردند. آزمون زبان های خارجی ۱۲ هزار و ۵۲۲ غایب داشت.

با توجه به اینکه عده زیادی نگران برگزاری کنکور سراسری یک میلیون نفری بودند، اما این آزمون فقط ۱۴۵ هزار و ۷۸۴ نفر غایب داشت و ۹۰ درصد داوطلبان این کنکور کارت ورود به جلسه را دریافت کرده بودند.

 نتایج اولیه آزمون سراسری هفته نخست مهرماه و نتایج نهایی هفته نخست آبان از طریق سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری