کد خبر 461329

با شروع سال تحصیلی جدید؛

مدارس کدام استان‌ها بازگشایی می‌شوند؟

مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش از بازگشایی قطعی مدارس در ۱۵ شهریور خبر داد و گفت: بازگشایی مدارس، مصوبه ستاد ملی کروناست و تغییری در آن ایجاد نمی‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، محمد محسن بیگی درباره وضعیت بازگشایی مدارس با توجه به هشدارهایی که اخیرا ستاد کرونا در برخی مناطق از جمله تهران برای خطر بازگشایی این اماکن داده است، اظهار کرد: اصل موضوع بازگشایی مدارس، مصوبه ستاد ملی کروناست و تغییری در آن ایجاد نمی‌شود.

 مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش ادامه داد: بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور قطعی است، اما شکل و نحوه بازگشایی با سه سناریو متفاوت در شرایط سفید، زرد و قرمز در نظر گرفته شده است و در وضعیت قرمز بازگشایی نداریم.

مدیرکل دفتر سلامت با بیان اینکه در مناطق عشایری و روستایی به دلیل جمعیت کمتر امکان برگزاری حضوری کلاس‌های درس وجود دارد، گفت: به طور کلی در مناطق سفید و زرد بازگشایی فیزیکی با کنترل مراقبت‌های بهداشتی خواهد بود و دانش آموزان با رعایت توصیه‌های بهداشتی، ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده باید در مدرسه حضور داشته باشند همچنین نظارت بر حسن اجرای کار هم مورد توجه است.

محسن بیگی افزود: در مناطق زرد با توجه به شرایط منطقه و مدرسه کلاس‌ها با کاهش تراکم به طور شیفتی برگزار خواهد شد و در این شرایط خانواده‌ها و دانش آموزان باید کمک بدهند تا روند برگزاری کلاس‌ها مناسب باشد.

اما و اگرهای تجهیز مدارس با توجه به شرایط کرونا

او درباره تجهیز مدارس با توجه شرایط کرونا گفت: در مناطقی که شرایط مالی اجازه دهد شیرهای پدالی یا چشمی برای آبخوری و روشویی در نظر گرفته شده است، اما واقعیت این است در برخی مدارس وجود چنین تجهیزاتی عملیاتی نیست در این شرایط گندزدایی فضا و محیط مدرسه مورد توجه ویژه‌ای خواهد بود.

محسن‌بیگی به خانواده‌ها توصیه کرد که برای حفظ سلامت فرزندانشان همکاری لازم را داشته باشند و حتما یک بطری آب در کیف آن‌ها بگذراند و تا حد ممکن است از لوازم شخصی استفاده شود.

مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که با وجود این شرایط آیا تمهیدی برای کمبود مراقبان سلامت اندیشیده شده است یا خیر، تصریح کرد: در حدود ۶۰ درصد مدارس مراقب سلامت ندارند و با توجه به این شرایط وظیفه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر عهده عوامل اجرایی مدرسه خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سیدعباس میرحسینی
  ۳ ۰

  سلام من معاون مدرسه هستم دراین شرایط سخت متاسفانه بعضی ازمدیران مدارس ازگذاشتن مایع دردستشویی مدرسه دریغ می کنن چه جوری توقع داریدمدرسه رو گندزدایی کنن؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هر روز اززبان یکی باید حرفهای مختلف بشنویم

 • سلنا
  ۱ ۰

  خیلی واجبه تواین اوضاع که همه خانواده هاشدیداسترس دارن واعصاباشون داغونه هرروزمیگیدمدرسه هابازمیشن، خیلی کم غم وغصه ومشکل داریم هی بابازشدن مدرسه هامیریدرومخمون،خداشاهده الان چندماهه توخونه قرنطینه ایم پسرم ازترس یه ثانیه بیرون نمیره بس که ازترس دستاشوتوخونه شسته حساسیت پوستی گرفته هرکاری میکنم نمیادبریم دکتراین انصافه بچه ای که چندماهه رنگ بیرون روندیده بره مدرسه پیش بچه ای که ۲۴ساعته بیرون بوده ودورازجونش امکان داره مریض باشه،من که اصلاتحت هیچ شرایطی بچمومدرسه نمیفرستم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چه اصراری به بازگشایی مدارس دارید؟ که بچه اش رو توی این شرایط میفرسته مدرسه؟

 • لیلی
  ۰ ۰

  مدیران مدارس به هیچ عنوان مدرسه رو گند زدایی نمی کنند وزیر عزیز

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آخه برین پی کارتون اگه خودتون بچه هاتونو فرستادین ماهم میفرستیم آخه دیگه چقدر پررو

 • سپیده
  ۰ ۰

  سلام من هرگز بچه هامو مدرسه نمی فرستم حتی اگه اجباری باشه اینطوری یکسال لطمه به درسشان میخوره نه دور از جون به خودش یا نوزادم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری