کد خبر 461008

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد

تکذیب انتشار دفترچه سئوالات کنکور در فضای مجازی

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه انتشار دفترجه سئوالات کنکور ۹۹ خین برگزاری آزمون و قبل از اعلام رسمی از سوی سازمان سنجش، کذب و کلاهبرداری است گفت: کلاهبرداران دفترچه سئوالات کنکور سال ۹۸ را با عنوان دفترچه سئوالات کنکور امسال در فضای مجازی منتشر کردند. بنابراین داوطلبان گول این کلاهبرداریها را نخورند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی کنکور 99 در دانشگاه الزهرا، در خصوص شایعه فروش سئوالات آزمون طی روزهای اخیر گفت: در خصوص امنیت سئوالات امتحانی کنکور و لو رفتن آنها باید بگویم که پاسخ دقیق به این شایعه زمان زیادی نمی برد. زیرا همین امروز سئوالات آزمون داوطلبان گروه آزمایشی هنر 2 ساعت پس از اتمام این آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: هر کسی ادعا دارد سئوالات کنکور 99 لو رفته است می تواند آن سئوالات را با سئوالاتی که بعد از آزمون منتشر خواهد شد مقایسه کند. بنابراین مباحثی که در این زمینه در فضای مجازی منتشر شده بود آنچنان ناشیانه بوده و کلاهبرداری آن روشن است که با کمی دقت می شود به دروغین بودن آن پی برد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: کلاهبرداران دفترچه سئوالات سال گذشته را با عنوان دفترچه کنکور 99 در فضای مجازی منتشر کرده اند. بنابراین هر زمانی که دفترچه های ما منتشر شود پی بردن به این ادعا آن چنان هم نیاز به تخصص فنی ندارد و به راحتی می شود به این کلاهبرداری پی برد.

خدایی تاکید کرد: الته در نشر اینگونه شایعات داوطلبان کنکور هم مقصر هستند که به این نوع کلاهبرداری ها اعتماد می کنند. به یقین می گویم این نوع شایعات کذب است و نتایج آن بعد از آزمون مشخص خواهدشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری