کد خبر 458615

استاندار خوزستان؛

خوزستان دوباره به مرز شکنندگی کرونا نزدیک شد

استاندار خوزستان با اشاره به روند کاهشی بیماران کرونایی در استان گفت: استان خوزستان در پنج روز گذشته به دلیل کم‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم در حال رسیدن به مرز شکنندگی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا شریعتی روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود:از زمانی که وضعیت سفید برای استان خوزستان اعلام کردیم متاسفانه توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی از جانب مردم کمتر شد که همین امر موجب نزدیک‌تر شدن استان به مرز شکنندگی شد در حالی که در این شرایط مردم باید نسبت به رعایت بهداشت مراقبت بیشتر داشته باشند.
وی افزود: اعلام وضعیت سفید نباید موجب نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حضور نیافتن در تجمع‌ها شود چراکه خطر اوج گیری دوباره ویروس کرونا را با خود به همراه خواهد داشت و به پیامدهای سهمگین برای استان منجر می‌شود.
استاندار خوزستان ادامه داد: رعایت محدودیت‌ اجتماعی بر اساس منطق و نظر کارشناسان بهداشتی تنها راهکار تثبیت شده مقابله با کرونا تا زمان دستیابی به واکسن این ویروس است.
وی با بیان اینکه میزان بیماران ترخیصی ناشی از کرونا از بیمارستان‌های خوزستان افزایش داشته است بیان کرد: در اهواز بیمارستان رازی تنها بیمارستان پذیرای بیماران مبتلا به کرونا است.
شریعتی با اشاره به اینکه هم اکنون تنها ۲ شهر در خوزستان در وضعیت قرمز ناشی از کرونا قرار دارند افزود:هنوز همه شهرهای خوزستان به وضعیت سفید نرسیده‌اند و برخی شهرستان ها در وضعیت زرد و نارنجی کرونا هستند؛ شهرستان‌های دزفول، مسجدسلیمان، شوشتر و بهبهان نیاز به مراقبت ویژه دارند.
وی با بیان اینکه مدیریت بحران خوزستان موظف به تامین مواد اولیه برای تولید ماسک، و اداره‌کل بازرسی استانداری ناظر بر تولیدکنندگان ماسک در استان هستند گفت: ضرورت دارد گمرک مواد اولیه تولید ماسک را در اسرع وقت ترخیص کند.
استاندار خوزستان با اشاره به تصویب پروتکل‌های بهداشتی در ستاد ملی کرونا توضیح داد: در عید غدیر خم در برخی شهرستان‌ها مانند شهرستان کارون شیوه‌نامه بهداشتی رعایت نشد که قابل پذیرش نیست. در ماه محرم این موضوع وسیعتر خواهد شد لذا باید مسوولان از هم اکنون آمادگی داشته باشند.
وی گفت: پروتکل‌های بهداشتی برگزاری آیین‌های عزاداری ماه محرم مشخص شده است و در صورت رعایت نشدن آنها برخورد قهری صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر