کد خبر 453497

وزیر آموزش و پرورش:

۷۵ هزار نفر از فرهنگیان به زودی صاحبخانه می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته در سراسر کشور که پیش از این از امتیاز مسکن بهره نبرده‌اند می‌توانند ثبت نام کنند و متقاضی شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین  به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: برای ورود به مسکن فرهنگیان کار جدی صورت گرفت. اعلام کردیم تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته در سراسر کشور که پیش از این از امتیاز مسکن بهره نبرده‌اند می‌توانند ثبت نام کنند و متقاضی شوند. حدود ۳۳۰ هزار نفر ثبت نام کردند که طبق قانون کسانی که یک بار از امتیاز بهره برده بودند مجاز نیستند در این طرح شرکت کنند و وزارت راه و شهرسازی بررسی کردند و ۷۵ هزار نفر را وزارت راه و شهرسازی تایید کردند. ۷۵ هزار نفر دیگر نیز معترض هستند که آنها می‌گویند از این امتیازات برخوردار نبوده‌اند که در حال بررسی است. ۱۳۰ هزار متقاضی نیز تقاضایشان منتفی شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای ۷۵ هزار نفر که در اولویت ما هستند قرار شد هر جا ما زمین داریم بگذاریم که ۳ میلیون زمین در این راستا اعلام شده که باید تغییر کاربری داده شود. آنجایی هم که زمینی نداریم قرار شد که وزارت مسکن و شهرسازی ورود کند.

وی گفت: ۲۵ هزار واحد را در شهرهای جدید اختصاص دادند به فرهنگیان که تا پایان سال تحصیلی آینده فرهنگیان بتوانند صاحب خانه شوند. برای بقیه استان‌ها قرار شد ما پیمانکار معرفی کنیم و برای برخی دیگر وزارت راه و شهرسازی پیمانکار معرفی می‌کند. توافقی نیز با بانک ملی ایران داشتیم که ۴ هزار میلیارد تومان را با سود ۱۲ درصد در اختیار آموزش قرار داد و به عنوان آورده اولیه فرهنگیان می‌تواند کمک خوبی باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پورجعفری
  ۰ ۰

  منظور شما از امتیاز اون مبلغ یک به سه هست که به مردم بیچاره میدن
  امتیاز ویژه فرهنگیان نباید با سود کم باشه؟؟؟؟؟

 • پورجعفری
  ۰ ۰

  سلام دو سال قبل خونه ای به نام خودم خریدم و مثل بقیه مردم دارم با سود بالا به بانک قسط میدم می تونم دوباره ثبت نام کنم و امتیاز ویژه فرهنگیان با سود پایین رو پرداخت کنم البته اگر ویژه فرهنگیان باشه

 • فاطمه دولتمند
  ۰ ۰

  سلام
  من با 29سال سابقه کار و دارای بیماری صعب العلاج ریه و کبد توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان محل کار ثبت نام داشتم و خب ی نشد و و اردیبهشت از طریق کافی نت ثبت نام داشتم و یک کد رهگیری دادند ولی تاکنون خب ی نشده ,خراسان رضوی شهر فریمان