{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 441005

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس تاکید کرد هجوم سوسک های خانواده کارابیده (سیاه) به منازل شهروندان و خیابانهای این شهرستان هیچ خطری ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا بدری افزود: امسال به دلیل بارندگی بالا و افزایش رطوبت در شهرستان شاهد زاد و ولد بالای این حشرات هستیم.

وی اظهار داشت: این سوسک ها علاوه بر اینکه برای محیط زیست مفیدند هیچ گونه خطری برای سلامتی انسان ندارند.

بدری  توضیح داد: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این نوع سوسک ها بطور کلی به عنوان حشرات مفید برای کشاورزی محسوب می شود و از آنها برای مبارزه بیولوژیکی علیه آفات استفاده می شود.

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت:  سال گذشته  افزایش رطوبت موجب ظهور پروانه ها و ملخ ها در این شهرستان شد و این پدیده امسال به افزایش سوسک های سیاه منجر شده است.

بدری افزود: با تکثیر این حشره می توان با حشرات و آفت های دیگر مانند ملخ ها و لارو پروانه ها مقابله کرد. برای مقابله با این حشرات و سوسک ها نباید از سم استفاده شود.

به گفته وی  استفاده از تله های نوری و تله گودالی به جهت اینکه این حشرات  جذب نور می شوند مهمترین راهکار مقابله با آنها در محدوده زندگی است .

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: در صورتی که این حشره در اماکن عمومی مثل نانوایی،تولیدی ها و بیمارستان ها و ... مزاحمت جدی ایجاد کند با ایجاد موانع فیزیکی و خاموش کردن نورهای اضافی از ورود این حشره به داخل اماکن مسکونی جلوگیری شود.

در صورت جمعیت زیاد و ایجاد وحشت با سموم کم خطر می توان جمعیت آنها را کنترل کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری