{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

رییس دبیرخانه هماهنگی گروه‌های معارف و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان از آغاز فراخوان مدرسان حق‌التدریس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر رییس دبیرخانه هماهنگی گروه‌های معارف و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان از آغاز ثبت‌نام طرح شناسه تدریس و فراخوان مدرسان حق‌التدریس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان که مأموریت تربیت معلم طراز جمهوری اسلامی ایران را مطابق اساسنامه خود برعهده دارد در راستای غنابخشی به آموزش دروس معارف اسلامی و دروس تعلیم  و تربیت اسلامی درتلاش است با عنایت به مصوبه هیأت اجرایی جذب هیأت علمی دانشگاه، از ظرفیت سایر دانشگاه­‌ها، حوزه‌­های علمیه و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش با شرایط ذیل بهره گیرد:

شرایط عمومی متقاضی

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، تدین به اسلام و تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی، تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی، برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو، التزام به قوانین و مقررات صنفی و اخلاق حرفه‌‌ای، برخورداری از حسن شهرت اخلاقی، عقیدتی و سیاسی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی، عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی، عدم سابقه فعالیت مؤثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمانها و تشکل‌های محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی.

شرایط ویژه

داشتن سطحی متناسب از آگاهی و معارف دینی

داشتن سوابق دفاع از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند عملی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

توانایی در جهت ارتقای دینی و پرورش نسل دانشجو، مؤمن، انقلابی، متعهد، امیدوار با هویت اسلامی

التزام عملی به گسترش و تقویت ایمان، اعتقاد اسلامی، تهذیب و تزکیه نفس و افزایش باور عمومی نسبت به عقاید اسلامی و اعتلای روح معنویت و مکارم و فضائل اخلاقی

التزام به گسترش و تقویت برنامه‌های اسلامی شدن مراکز آموزش عالی و اعتقاد به بومی‌سازی علم در ساحت‌های متنوع آن

شرایط اختصاصی

 -دارا بودن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج کشور مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا دارا بودن سطح 4 حوزه علمیه از اولویت برخوردار است.

دانشجوی دکتری به شرط ارائه گواهی قبولی امتحان جامع و یا گواهی اشتغال به تدوین رساله سطح 4 حوزه علمیه برای فضلای حوزه­‌های علمیه

کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و سطح 3 حوزه‌های علمیه درصورت دارا بودن 5 سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های معتبر به میزان حداقل 8 واحد در هر نیمسال

 بومی بودن و یا شهر همجوار با فاصله کمتر از دوساعت با پردیس مرکز موردتقاضا

رعایت جنسیت متناسب با پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه

دارا بودن مجوز دائم تدریس برای تدریس دروس معارف اسلامی در گرایش مورد تقاضا(16 واحد)

 احراز «صلاحیت علمی، عمومی تدریس» برای تدریس دروس تعلیم و تربیت اسلامی در گرایش مورد تقاضا(19 واحد) توسط کارگروه‌های علمی و عمومی دبیرخانه هماهنگی گروه­‌‌های معارف و تربیت اسلامی

متقاضیانی که دوره‌های آشنایی با آثار شهید مطهری را گذرانده باشند در مصاحبه عمومی دانشگاه از امتیاز برخوردارند.

معلمان و دبیران متقاضی مأموریت آموزشی به پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه فرهنگیان درصورت دارا بودنِ شرایط سه‌گانه فوق و اختصاص سهمیه مأمور آموزشی از وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، از سال جدید از اولویت در «مأموریت آموزشی» برخوردار خواهند بود. 

دانشگاه فرهنگیان ,

دانشگاه فرهنگیان ,

تنها به تقاضای افرادی ترتیب اثر داده خواهد شد که تناسب رشته‌­ای در جدول فوق را دارا باشند و شرطِ مهمِ «به­‌همراه سوابق علمی پژوهشی مرتبط با این درس» نیز رعایت شده باشد.

فرایند و نکات مهم ثبت‌نام

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام و بارگذاری  مدارک موردنیاز به نشانی https://maaref.cfu.ac.ir/fa/form_data/add/form_id=2854   مراجعه کنند.

 پرونده متقاضیان بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور مورد بررسی و ارزیابی اولیه قرار می‌­گیرد و از واجدین شرایط و مطابق نیاز این دانشگاه، برای انجام مصاحبه علمی و عمومی دعوت به عمل می‌آید.

ملاک ارزیابی اولیه علمی، مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور خواهد بود و کیفیت و چگونگی بارگذاری و عدم بارگذاری مستندات در سایت مذکور و اشکالات مترتبه بر عهده متقاضی است.(دانشگاه به مدارک و مستندات ناقص و ارسالی پس از پایان وقت فراخوان، هیچ گونه ترتیب اثری نخواهد داد)

دانشگاه در قبول یا رد ثبت­‌نام‌ها مختار بوده و ارسال مدارک هیچ حقی را برای  متقاضی ایجاد نمی‌­کند.

ضوابط و مقررات اداری نیروهای مأمور آموزشی از آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، تابع بخشنامه معاونت طرح و برنامه و توسعه منابع دانشگاه فرهنگیان است.

 اعلام نتیجه فقط از طریق سامانه مذکور خواهد بود.

متقاضیان پذیرفته­‌شده نهایی توسط دانشگاه، از خدمات شناسه تدریس بهره‌­مند خواهند شد.

از آنجا که تدریس افراد غیر اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان در حوزه دروس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی(اعم از مأمور و حق التدریس) از نیمسال اول 1400-1399 به بعد، مشروط به اخذ آی­دی کارت است، بر این اساس، همه اساتید، متقاضیان تدریس این دروس باید در این فراخوان شرکت کنند.

مهلت ثبت‌نام تا تاریخ 10 خرداد 99 است.

ارسال نظر

  • رشید
    ۰ ۰

    با سلام سال نود یعنی نه سال پیش در دانشگاه فرهنیگیان تحصیل کرده ایم ولی هنوز مدرک آن صادر نشده خرم آباد لرستان چرا ؟ می گویند ورق وبرگ موجود نیست لطفا بررسی کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری