{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433670

کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه ( چهارم اردیبهشت) در یازدهمین روز متوالی با کاهش غلظت ذرات آلاینده معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۹ در شرایط قابل قبول یا سالم قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ همچنین میانگین غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۴  در شرایط سالم است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون روی شاخص ۵۸ و منواکسید کربن روی شاخص ۲۱ است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شادآباد (منطقه ١٨) با شاخص۹۴،  شهرداری (منطقه ۲۱) و شهر ری هر دو با شاخص ۹۲ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۵۵، گلبرگ( منطقه۸) با شاخص ۵۹ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۳ کمترین آلایندگی را طی این مدت داشته اند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

امسال ۱۴ روز هوای پاک، ۲۰ روز هوای سالم، به ثبت رسیده است

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری