{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432504

کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۶۳ در شرایط قابل قبول یا سالم قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۵۰ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ١٨) با شاخص۸۲، شریف (منطقه ۲) با شاخص ۷۸ و تربیت مدرس (منطقه ۶ )با شاخص ۷۶ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های سوهانک (منطقه ۱) با شاخص ۳۲، گلبرگ (منطقه ٨) با شاخص ۳۷ و مسعودیه (منطقه۱۵) با شاخص ۴۵ با کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک تهران طی این مدت بودند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

امسال ۱۴ روز هوای پاک، ۱۶ روز هوای سالم، به ثبت رسیده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری