کد خبر 430208

تشریح اقدامات ترافیکی برای آغاز روز کاری کرونایی

مدیریت شهری تهران اقداماتی را برای حضور دو سوم کارکنان در سطح شهر پیش بینی کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، از صبح شنبه ۲۳ فروردین ماه طرح ترافیک از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۹:۰۰ اجرایی خواهد شد که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ شهروندان شاغل دو ساعت فرصت دارند یک خروج رایگان از محدوده طرح‌های ترافیکی داشته باشند. همچنین شهروندان برای استفاده از تخفیف‌های طرح ترافیک حداقل باید ۵۶ هزار تومان اعتبار در حساب شهروندی خود داشته باشند.

ناوگان اتوبوس رانی با تمام ظرفیت خود به مسافران خدمات رسانی می‌کند و علامت‌هایی را نیز بر روی صندلی‌های اتوبوس گذاشته تا فاصله اجتماعی رعایت شود. در صندلی‌های دو تایی تنها یک نفر می‌تواند بنشیند و در کف اتوبوس‌ها نیز علامت‌هایی نصب شده است.

مدیران اتوبوس رانی از شهروندان درخواست کردند برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوار شدن در اتوبوس‌هایی که مسافر زیاد دارند، خودداری کنند. همچنین طرح رزرو صندلی برای اتوبوس‌های خارج از ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی خواهد شد. این طرح در شرکت‌های اتوبوس واحد اجرایی نمی‌شود.

در تاکسی‌ها نیز برای رعایت طرح فاصله گذاری تنها سه مسافر سوار خواهند شد و برای ایجاد فاصله میان رانندگان تاکسی و مسافران نیز طلق هایی نصب شده است که در مرحله اول این جداسازی بر روی ۳ هزار دستگاه تاکسی اجرایی شده است.

در مترو نیز نشانه‌های فاصله گذاری بر روی پله‌های برقی، راهروهای مترو و ایستگاه‌ها و داخل واگن‌ها انجام شده و به جز ضدعفونی کردن قطارها، ایستگاه‌ها و پایگاه‌ها در چندین نوبت، مدیران مترو از شهروندان درخواست کردند که به برچسب‌های فاصله گذاری شده توجه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • پیام
    ۰ ۰

    این کارا جواب نمیده