{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 429145

کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه، از لحاظ غلظت ذرات آلاینده معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۶۲ در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، همچنین میانگین غلظت ذرات آلاینده معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۴۹ در شرایط پاک بود.

در همین مدت، غلظت ذرات آلاینده معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۲۷ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری (منطقه۲۱) با شاخص ۵۸، پاسداران (منطقه۳) با شاخص ۵۵ و شادآباد (منطقه۱۸) با شاخص ۵۳ طی ۲۴ ساعت گذشته شرایط سالم یا همان قابل قبول را نشان می دهند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۲۸، پونک با شاخص ۳۰ و ژئوفیزیک(منطقه ۶)با شاخص ۳۲ در همین مدت با کمترین آلایندگی ممکن، جز پاکترین مناطق تهران بودند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۰ روز هوای پاک و ۷ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری