کد خبر 428116

کاهش ۶۵ درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای از ۲۵ اسفند ۹۸ تا دیروز

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ازکاهش ۶۵ درصدی تصادفات و تلفات جاده ای از ۲۵ اسفند ۹۸ تا دیروز خبر داد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار "حسین اشتری" در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران با تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید اظهار داشت: خوشبختانه با رصدهای صورت گرفته از دوربین های این مرکز و دریافت گزارش ها از سطح کشور، در هیچ نقطه ای تجمعی وجود ندارد و ترددها در سطح شهرها و جاده ها به طور چشمگیری کاهش داشته است که امیدواریم این روند تا پایان امروز و حتی روزهای آتی نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: تلفات و تصادفات جاده ای از ۲۵ اسفند تا پایان روز گذشته حدود ۶۵ درصد نسبت به سال گذشته در همین مدت کاهش یافته که این روند نشان دهنده رعایت مردم و اهتمام آنها به انجام توصیه ها، پروتکل ها و دستورالعمل های ارائه شده از سوی پلیس و نیز ستاد ملی مقابله با کرونا می باشد.

سردار اشتری در رابطه با تعداد معدودی از شهروندان که به توصیه ها توجه نمی کنند، گفت: با مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا برای این افراد مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و درصورت عدم توجه به تذکرات پلیس، توقیف یک ماهه خودرو در دستور کار خواهد بود.

گفتنی است سردار اشتری در این بازدید از طریق ویدئو کنفرانس با چندین استان ارتباط برقرار و ضمن دریافت گزارش های آنها توصیه و دستورهای لازم را به آنها صادر کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر